امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ - ۸:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ترامپ بزرگترین دروغگوی سال معرفی شد

نشریه واشنگتن پست در گزارشی رئیس جمهور آمریکا را به عنوان بزرگترین دروغگوی سال معرفی کرد.

به گزارش بصیرنیوز، پایگاه اینترنتی نشریه واشنگتن پست نوشت: اکنون زمان آن رسیده تا بزرگترین دروغگوی سال را مشخص کنیم. معمولا این کار سختی نیست اما در دوران ترامپ هیچ کاری آسان نیست. در تاریخ سیاسی اخیر آمریکا رئیس جمهوری که تا این اندازه اغراق کند وجود نداشته است. او نه فقط دائما ادعاهای دروغین مطرح می کند بلکه آنها را حتی زمانی که ثابت می شود اشتباه است، تکرار هم می کند.

ترامپ همیشه بدون توجه به اینکه مدرک چندانی برای ادعایش ندارد اصرار دارد که حق با اوست. در واقع او وقتی می بیند به چالش کشیده شده است بر این اظهارات تأکید می کند. در عین حال تغییرات ناگهانی و مکرر رئیس جمهور در سیاست با بی ثباتی در اظهارات گذشته اش همراه است. او درباره نرخ بیکاری که در دوران مبارزات انتخاباتی اش ادعا می کرد غیرواقعی است و عدد واقعی آن ۴۲ درصد بوده، اکنون گفته می شود پایین ترین میزان در ۱۷ سال گذشته است.

بر اساس آخرین به‌روز رسانی در مدت ۲۹۸ روز ریاست جمهوری، تعداد اظهارات اشتباه یا دروغ رئیس جمهور ۱۶۲۸ مورد بوده است. افرادی که رئیس جمهور را احاطه کرده اند دائما یا واقعیت ها را به گونه ای دیگر نشان می دهند یا آنها را نادیده می گیرند. البته دموکراتها هم اظهارات اشتباهی داشته اند اما اکنون قدرت دست آنها نیست. نمونه هایی از ادعاهای ترامپ به این شرح است:

– ترامپ گفته بود: « من متوجه شده ام که اوباما مکالمات من را شنود کرده است.»
با وجود منابع اطلاعاتی زیاد و قابل دسترس برای رئیس جمهور، ترامپ تصمیم گرفت ادعای بی اساسی را بر مبنای گزارش بریت بارت نیوز مطرح کند. حتی گزارشگر آن نشریه اعلام کرد اشتباه کرده است. جیمز کومی، رئیس اف بی آی هم گفت که این ادعا صحت ندارد. رئیس جمهور دائما درباره اخبار جعلی حرف می زند و از آنها انتقاد می کند اما با وجود اینکه هیچ مدرکی برای این ادعایش نداشت هرگز بابت این اظهارات عذرخواهی نکرد.

– جمعیت حاضر برای مراسم سوگند خوردن ترامپ بیشتر از مراسم قبلی بوده است.
شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید به دستور ترامپ بعد از مراسم تحلیف اعلام کرد که حضور مردم در این مراسم بیشتر از مراسم باراک اوباما بوده است.

-ترامپ درباره مالیات گفته است «این بزرگترین کاهش مالیاتی در تاریخ آمریکا است.»
وی این ادعا را زمانی مطرح کرد که قانون مالیاتی جمهوریخواهان هنوز کاملا مشخص نبود. او بعد از اینکه پیش نویس این قانون آماده شد باز هم این ادعا را مطرح کرد حتی بعد از آنکه کارشناسان اعلام کردند در بهترین حالت این طرح مالیاتی هشتمین طرح بزرگ کاهش مالیاتی خواهد بود. قابل ذکر است که اغلب نمایندگان کنگره هم چنین ادعایی را مطرح نمی کنند چون بهتر می دانند که شرایط چیست.

-ترامپ گفته است «هیچ رئیس جمهوری به اندازه من در این مدت زمانی کوتاه کار انجام نداده است.»
کتابهای تاریخی، این موضوع را ثبت خواهند کرد. در مقایسه با روسای جمهور اخیر، ترامپ پیروزی های کمتری در زمینه قانون گذاری داشته و میزان محبوبیت اش هم بسیار پایین تر است. او بارها ادعا کرده که دستاوردهای او از زمان فرانکلین روزولت با هیچکس قابل رقابت نیست.
ترامپ دائما در حال تغییرات ناگهانی در سیاست است. ترامپ بارها وعده داده بود که چین را بابت اینکه عمدا ارزش پول کشورش را پایین نگه می دارد مجازات خواهد کرد. اما به محض آنکه رئیس جمهور شد اعلام کرد لزومی به مجازات چین نیست چون آنها دست از این کار برداشته اند، که البته صحت ندارد.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1