امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ - ۸:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نجات ۵ کویر نورد از مرگ در کویر لوت

فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه از نجات پنج کویرنورد که با خودرو در کویر این شهرستان گرفتار شده بودند توسط ماموران پاسگاه عملیاتی نیگنان خبر داد.

به گزارش بصیرنیوز،سرهنگ فولادی،فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه گفت:با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر گرفتار شدن پنج گردشگر با دو دستگاه خودرو در رمل و درخواست امداد رسانی، یک تیم از ماموران پاسگاه عملیاتی نیگنان به کویر اعزام شدند.

وی اظهار داشت:با توجه به این که موقعیت دقیق افراد گرفتار شده در کویر در دست نبود تمامی مسیرهای فرعی محدوده اعلامی بررسی شد که نهایتا بعد از حدود سه ساعت جستجو، کویر نوردان در محدوده “حوض علی جمال” در سه کیلومتری یکی از مسیرهای فرعی خاکی مشاهده شدند و با تلاش ماموران خودروها از رمل خارج و با توجه به صعب العبور بودن قسمتی از مسیر، با کمک یک دستگاه خودرو کمک دار محلی خودروها به مسیر جاده هدایت شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه افزود: این گردشگران که غیر بومی بودند به دلیل وسعت منطقه و عدم همراهی راهنمای محلی راه خود را گم و گرفتار رمل‌های بیابان شده بودند.

سرهنگ فولادی ضمن توصیه به گردشگران جهت بازدید از کویر بشرویه گفت:به دلیل گستردگی کویر بدون همراه داشتن راهنمای محلی که اشراف کامل به این منطقه دارند از سفر خودداری کنند.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1