امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ - ۱۲:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برنج دوباره وارد می‌شود؟

رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه براساس آخرین نامه وزیر جهاد کشاورزی ثبت سفارش واردات برنج متوقف است، گفت: بخشنامه جدیدی برای واردات برنج به سازمان ابلاغ نشده است.

به گزارش بصیرنیوز،

مجتبی خسروتاج در مورد ثبت سفارش واردات برنج، گفت: براساس آخرین نامه از وزیر جهاد کشاورزی به سازمان توسعه تجارت اعلام شد که با توجه به واردات مقدار زیاد برنج در چند ماه اول سال ۹۶ نیاز به واردات بیشتر برنج نیست.

رئیس سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: بنابراین با توجه به نامه مذکور و از آنجا که طبق قانون انتزاع تصمیم‌گیری برای واردات برنج بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است، ما هم به گمرکات و اداره مقررات اعلام کردیم که ثبت سفارش واردات برنج انجام نشود.

وی افزود: در نامه حجتی به سازمان توسعه تجارت در مورد واردات برنج آمده است که برنج‌های وارداتی قبلی که اظهار شده و در گمرکات است، مشمول این نامه جدید نمی‌شود و اجازه واردات دارد.

علی اکبر مهرفرد معاون وزیر جهاد کشاورزی واردات برنج در ۵ ماه ابتدای امسال را بیش از ۸۰۰ هزار تن اعلام کرده و این رقم را معادل نیاز وارداتی برنج کشور طی یک سال عنوان کرده است.

وی همچنین گفته است که ثبت سفارش واردات برنج را موقتا متوقف کرده‌ام و در حال بررسی شرایط هستیم و احتمال دارد، دوباره ثبت سفارش واردات برنج برقرار شود.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1