امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ - ۱۳:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تأثیرآلودگی هوا بر تشدید بیماری‌های قلبی و ریوی

متخصص قلب و عروق عدم آگاهی از علائم حمله قلبی را دلیل اصلی بروز این بیماری برشمارد و گفت: این بیماری به صورت ناگهانی رخ نمی‌دهد و قبل از بروز علائمی دارد که باید جدی گرفته شود.

به گزارش بصیرنیوز،

محمداسماعیل قیداری متخصص قلب و عروق با اشاره به بیماری حمله قلبی گفت: این بیماری به صورت ناگهانی رخ نمی‌دهد؛ قبل از بروز آن، علائمی دارد که از چندین روز یا هفته قبل خود را نشان می‌دهد و معمولاً بیماران به دلیل عدم  شناخت این نشانه‌ها، از علائم بروز بیماری غافل هستند.

وی افزود: هر نوع تغییر حالتی در فعالیت‌های روزانه بیمار می‌تواند هشدار حمله قلبی باشد. همچنین بروز و تشدید تنگی نفس ناگهانی،  احساس گیجی و یا سردرد، درد قفسه سینه، سوءهاضمه یا حالت تهوع، خستگی بیش از حد، ورم و درد پا، … و علائم شبیه به آنفولانزا از نشانه‌های این بیماری است.

قیداری تصریح کرد: اگر کمک های پزشکی به فرد سر وقت نرسد، به ماهیچه هـای قلبـی لطـمه های شدیدی وارد خواهد شد. متأسفانه اکثر افراد در بیشتر مواقع هیچ توجه و اقدامی به علائم آن نمی‌کنند.

دانشیار دانشگاه شهید بهشتی گفت: تغذیه خطرناک برای افرادی که احتمال حمله قلبی در آنها وجود دارد، غذاهای شور، شیرین و فست‌فود است، همچنین آلودگی هوا قادر است بیماری‌های قلبی و ریوی را تشدید کند.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1