امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ - ۱۶:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیر حوزه علمیه خواهران استان مازندران مطرح کرد

حوزه علمیه خواهران پایگاه توانمند دفاع از دین اسلام و جهان تشیع

مدیر حوزه علمیه خواهران استان مازندران خاطرنشان کرد: حوزه علمیه خواهران باید یک پایگاه توانمند به جامعه معرفی تا از این ظرفیت در دفاع از دین اسلام و جهان تشیع بهره برده شود.

به گزارش بصیرنیوز، حجت‌الاسلام علی غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران استان مازندران در این همایش با اشاره به اینکه مازندران قرن‌های فراوانی است که در جبهه اسلام پررنگ ظاهر شده است، گفت: بسیاری از افراد به دنبال کار خیر هستند اما نمی‌دانند در چه مکانی این کار را انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه بانوان نقش مهمی در جامعه دارند، تصریح کرد: بانوان در کشور اگر با نگاه دینی تربیت شوند جامعه اصلی و کوچک که همان خانواده است از گزند هرگونه بدی حفظ می‌شوند و در این صورت جامعه بزرگ در امنیت قرار دارد.
غفاری با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی این فرصت به وجود آمد تا از ظرفیت بانوان در کشور به خوبی استفاده شود، خاطرنشان کرد: حوزه علمیه خواهران باید یک پایگاه توانمند به جامعه معرفی تا از این ظرفیت در دفاع از دین اسلام و جهان تشیع بهره برده شود.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان مازندران افزود: در مازندران ۲۲ مدرسه علمیه فعال و ۳ مدرسه آماده فعالیت هستند و ۳ شهرستان نیز در حال حاضر از داشتن مدارس علمیه محروم‌اند.
غفاری با بیان اینکه حدود هزار طلبه در مازندران در گذشته وجود داشتند که این میزان به حدود ۶ هزار فارغ التحصیل و مشغول التحصیل رسیده است، گفت: بسیاری از آنها در سطح دو و سه هستند و سطح ۴ که معادل مقطع دکترا است نیز از امسال آغاز به فعالیت می‌کند.
وی با بیان اینکه جمعیت این طلبه‌ها ۴ برابر شد اما فضای فیزکی رشد لازم را نداشته است، تصریح کرد: ظرفیت و استعداد در مازندران بسیار بالا است و نیازهای فراوانی نیز دارد.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران با اشاره به اینکه این استان میزبان سالانه بیش از ۲۰ میلیون مسافر با آورده‌های فرهنگی اجتماعی است و متناسب با آن در برخی موارد تهدید فرهنگی نیز وجود دارد که باید شرایط مبارزه با آن را فراهم کرد، گفت: چه در حوزه و چه در بخش های دیگر شاهد تحرک لازم در این زمینه نبودیم.
غفاری افزود: متاسفانه مسئولان بودجه‌ای در زمینه فرهنگی برای مازندران تصویب می‌کنند که برای برخی استان‌های دیگر تعیین می‌شود.
وی با بیان اینکه بسیاری از طرح‌های فرهنگی مازندران باید ملی دیده شود چرا که جمعیت فراوانی در آن حضور دارند، خاطرنشان کرد: باید برای فرهنگ عمومی و دینی مازندران فکری شود و مسئولان باید دردمندانه نسبت به حوزه علمیه توجه داشته باشند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان مازندران با تاکید بر اینکه باید به حوزه‌های علمیه به صورت ویژه توجه شود، گفت: گرانی مکان و کمبود زمین از مشکلات جدی است و اگر کمک‌های مردم نباشد کار به جایی نمی‌رسد.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1