امروز : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۹ - ۱۶:۳۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شیوع سرطان ریه و معده در رامسر نگران کننده است

به گزارش بصیرنیوز، ابراهیم ناظریان در مراسم افتتاح خانه بهداشت روستای میانلات با بیان اینکه ۲۶ خانه بهداشت، ۸ مرکز بهداشتی درمانی در شهرستان رامسر وجود دارد گفت: خانه های بهداشت ملکی و با توجه به قدمت ساخت فرسوده بودند‌ که در طرح تحول سلامت ۶ خانه بهداشت بهسازی شد. وی افزود: ۹۰۰ میلیون تومان […]

به گزارش بصیرنیوز،

ابراهیم ناظریان در مراسم افتتاح خانه بهداشت روستای میانلات با بیان اینکه ۲۶ خانه بهداشت، ۸ مرکز بهداشتی درمانی در شهرستان رامسر وجود دارد گفت: خانه های بهداشت ملکی و با توجه به قدمت ساخت فرسوده بودند‌ که در طرح تحول سلامت ۶ خانه بهداشت بهسازی شد.

وی افزود: ۹۰۰ میلیون تومان جهت ساخت خانه های بهداشت و یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان جهت بهسازی مراکز و ۸۹۰ میلیون تومان جهت تجهیر مراکز و خانه های بهداشت هزینه شده است.

ناظریان با اشاره به اینکه خانه بهداشت روستای میانلات با مساحت ۷۰ متر مربع و با اعتبار ۱۱۵ میلیون تومان ساخته شد که مورد استفاده ۳۰۰ نفر از اهالی این روستا و ۴ روستای اطراف قرار گرفته است‌ گفت: با وجود فرهنگ درمان محور بیشتر توجهات به بیمارستان و خدمات درمانی بوده و به خانه های بهداشت توجه چندانی نمی شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان رامسر اظهار کرد: آمار سرطان در کشور رو به رشد است و غربالگری سرطان جدی گرفته شود و وضعیت آب آشامیدنی روستاها دفع فاضلاب فضولات حیوانی مواد غذایی مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: شایعات شیوع بالای سرطان در رامسر مورد تایید نبوده و سرطان ریه و معده در رامسر بیشترین آمار را دارد.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1