امروز : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۹ - ۱۶:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ظرف نوشیدنی هندوانه‌ای بسازید

هندوانه را بشویید و با یک دستمال سطح آن را خشک کنید. اطمینان حاصل کنید که سطح تمیز و عاری از هر گونه آلودگی بوده، تا برای تزیین و کنده کاری آماده باشد.

به گزارش بصیرنیوز، اگر می‌خواهید در مهمانی‌های شب یلدا سرو نوشیدنی متفاوت داشته باشید با ما به نقل از تصویر زندگی همراه شوید تا روش درست کردن ظرف نوشیدنی با هندوانه را به شما آموزش دهیم.

 

ظرف نوشیدنی هندوانه‌ای بسازید

 

این روش برای سرو نوشیدنی‌های تابستانی هم بسیار جالب و خاص است و توجه مهمانان را به خود جلب خواهد کرد. مهمانی‌های خود ظرفی زیبا و خاص برای نوشیدنی‌های خود داشته باشید، می‌توانید با دنبال کردن این چگونه ظرفی از هندوانه برای نوشیدنی‌هایتان آماده کنید.

وسایل مورد نیاز

هندوانه متوسط با پوست ضخیم
چاقوی تیز و چاقو‌های مخصوص کنده کاری
قاشق اسکوپ بستنی
شیر آب با اندازه کوچک یا متوسط

طرز ساخت

هندوانه را بشویید و با یک دستمال سطح آن را خشک کنید. اطمینان حاصل کنید که سطح تمیز و عاری از هر گونه آلودگی بوده، تا برای تزیین و کنده کاری آماده باشد.
برای ایجاد برش بر روی سطح هندوانه بر روی آن علامت گذاری کنید. یک دایره در قسمت بالایی محیط هندوانه ترسیم کنید.

طرح‌هایی که می‌خواهید بر روی سطح هندوانه به عنوان تزئین ایجاد کنید را بر روی سطح آن بکشید. برای اینکار از یک مداد برای علامت گذاری استفاده کنید. به احتمال زیاد شما هندوانه را به اندازه‌ی سه چهارم حجم آن پر خواهید کرد بنابراین اگر شما می‌خواهید بر روی سطح هندوانه حکاکی و طرح‌های تزئینی ایجاد کنید باید این طرح‌ها را در بالاتر از سه چهارم هندوانه ایجاد کنید.

قسمت بالای هندوانه را با استفاده از یک چاقوی تیز به آرامی جدا کنید و آن را نگه دارید. چون بعد از آنکه داخل هندوانه را پر کردید، از آن به عنوان درب هندوانه استفاده خواهید کرد.کمی از پوست ته هندوانه را هم بکنید تا ته هندوانه صاف شود و راحت بایستد.تکه‌های هندوانه که روی درب هندوانه باقی مانده را با یک چاقو جدا کنید.

گوشت هندوانه را از داخل آن خارج کنید. برای این کار از قاشق اسکوپ بستنی می‌توانید استفاده کنید. در هنگام تراشیدن داخل هندوانه، مراقبت باشید تا بیش از حد سطح داخلی را نتراشید.محتویات داخل هندوانه را نگه دارید. شما می‌توانید هم از آب خود هندوانه در داخل ظرف هندوانه‌ای استفاده کنید و هم از آب میوه‌های دیگر داخل آن بریزید.

سطح داخل هندوانه را با یک دستمال تمیز، پاک کنید تا اضافه‌های هندوانه از آن خارج شود. این کار را برای زمانی است که شما بخواهید از میوه‌ی دیگری در داخل هندوانه استفاده کنید.مکان ایجاد سوراخ بر روی هندوانه را با یک مداد مشخص کرده و در قسمت پایین هندوانه یک سوراخ ایجاد کنید.

قطر سوراخ شیر آب مورد نظر را اندازه بگیرید و متناسب با آن سوراخ را روی هندوانه ایجاد کنید.مراقب باشید تا سوراخ ایجاد شده بزرگتر از اندازه‌ی شیر آب نباشد، چون در این صورت مایع داخل هندوانه بیرون خواهد ریخت.آب هندوانه یا آب میوه‌ی مورد علاقه خود را داخل هندوانه بریزید.

در این مرحله برای مطمئن شدن از نشت کردن ظرف هندوانه آن را امتحان کنید. اگر آب میوه‌ی داخل ظرف نشت می‌کرد، پوست هندوانه را به صورت نواری در بیاورید و در اطراف شیر آب قرار دهید تا مانع از نشت آن شود.شما می‌توانید برای تزئین هندوانه از میوه‌های مختلف مانند تکه‌های سیب یا موز استفاده کنید. برای این کار شما می‌توانید تکه‌های میوه را روی خلال دندان زده و از آن برای تزئین روی ظرف هندوانه استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1