امروز : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۹ - ۱۶:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

قرار بود بودجه سال ۹۷ ضدفقر باشد اما نشد

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه سال ۹۷ ضدفقر و به نفع زنان خانه‌دار نیست، گفت: فراکسیون زنان به کاهش اعتبارات زنان خانه‌دار شدیداً معترض است.

به گزارش بصیرنیوز،

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، در خصوص کاهش ۴۰ درصدی اعتبارات زنان خانه‌دار در بودجه سال ۹۷ گفت: اعضای فراکسیون زنان نیز به این موضوع شدیداً اعتراض کرده‌اند.
سیاوشی ادامه داد: رئیس‌جمهور در خصوص بودجه سال ۹۷ گفته بود که این بودجه ضدفقر خواهد بود، در صورتی که اینگونه نیست و در این بودجه زنان سرپرست خانوار که جزو طبقه حساس و فقیر هستند مورد پوشش واقع نشده‌اند.

وی با بیان اینکه فراکسیون زنان برای اصلاح این موضوع در بودجه ۹۷ تلاش می‌کند، تصریح کرد: فراکسیون زنان پیشنهادات خود را به صورت مستند به کمیسیون تلفیق و بودجه ارائه خواهد داد تا بتوانیم این بودجه را افزایش دهیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: طبق برنامه ششم توسعه باید حداقل ۱۲۰ هزار زن خانه‌دار سرپرست خانوار و دارای بیش از ۳ فرزند مورد پوشش بیمه قرار بگیرند، به همین منظور باید به دنبال منبعی پایدار باشیم تا به صورت ثابت در بودجه کشور منبع پایدار برای این قشر از زنان درنظر گرفته شود.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1