امروز : پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۱۹:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آخرین وضعیت جوی استانهای تهران و البرز

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سکون نسبی هوا و غلظت آلاینده‌ها تا اواسط وقت امروز در استان تهران و کلانشهرهای صنعتی باقی می‌ماند.

به گزارش بصیرنیوز، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه موج بارشی جدیدی در اواخر وقت امروز از کشور عبور می‌کند، گفت: این موج بارشی جدید باعث کاهش غلظت آلاینده‌ها در استان تهران و کلانشهرها خواهد شد؛ بارشها در استان تهران و البرز پراکنده خواهد بود.

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سکون نسبی هوا و غلظت آلاینده‌ها تا اواسط وقت امروز در استان تهران و کلانشهرهای صنعتی باقی می‌ماند.
وی ادامه داد: شهرهای صنعتی و پرجمعیت شامل تهران، کرج، اصفهان، تبریز، ارومیه و اراک نهایتاً تا ساعتهای آینده در آلودگی به سر می‌برند و رفته رفته از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه از اواخر وقت امروز رفته رفته موج بارشی از کشور عبور خواهد کرد، گفت: با عبور این موج بارشی شاهد وزش باد موقتی، کاهش آلاینده‌ها و بارش پراکنده باران در بخشهای غربی و مرکزی کشور خواهیم بود.
به گفته وظیفه، همچنین اواخر وقت امروز و با گذر این موج بارشی برخی مناطق شمال غرب، غرب، غرب سواحل دریای خزر و دامنه‌های البرز مرکزی و غربی با بارشهای پراکنده و وزش باد مواجه می‌شود.
وی افزود: روز جمعه علاوه بر مناطق ذکر شده در بخشهایی از شمال شرق کشور نیز ابرناکی و بارش پراکنده رخ می دهد؛ روز شنبه بارش به صورت پراکنده در ارتفاعات البرز و بخشهایی از شمال شرق پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روزهای جمعه و شنبه وزش باد شدید جنوبی در استانهای گیلان، اردبیل، زنجان و نیمه شمالی آذربایجان شرقی پدید می‌آید.
وظیفه با بیان اینکه سامانه بارشی جدیدی از اواخر وقت روز شنبه وارد کشور می‌شود، گفت: در اواخر وقت روز شنبه یک سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و روز یکشنبه به تدریج شمال غرب، غرب و سواحل غربی دریای خزر را در برمی‌گیرد و سبب افزایش ابر، بارش باران و وزش باد شدید در این مناطق خواهد شد.
وی، شهرکرد با ۴ درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با ۲۶ درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران نیز امروز در گرمترین لحظات به ۱۴ درجه بالای صفر رسید و در دو روز آتی با وجود افزایش ابر شاهد افزایش دما خواهیم بود.
وظیفه درباره وضعیت جوی استانهای تهران و البرز اظهار کرد: طی ساعات آتی از غلظت آلاینده‌های استانهای تهران و البرز کاسته می‌شود و شاهد افزایش ابر و بارشهای پراکنده باران به همراه وزش باد موقتی خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1