امروز : پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۲۰:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

واکنش مسکو به اتهامات دی‌میستورا علیه نظام سوریه

ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز پنجشنبه گفت: مسکو از سخنان استفان دی‌میستورا نماینده ویژه سازمان ملل که سوریه را مسئول شکست مذاکرات ژنو دانست، احساس ناامیدی می‌کند.

به گزارش بصیرنیوز، وزارت خارجه روسیه به اتهامات نماینده ویژه سازمان ملل علیه نظام سوریه واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز پنجشنبه گفت: مسکو از سخنان استفان دی‌میستورا نماینده ویژه سازمان ملل که سوریه را مسئول شکست مذاکرات ژنو دانست، احساس ناامیدی می‌کند.

وی افزود: ما متاسفیم، زیرا دی‌میستورا اظهارات تحریک‌آمیز معارضان در طول مذاکرات ژنو در ماه اکتبر را خوب ارزیابی نکرده است.

زاخاروا گفت: این دور از مذاکرات عمدا با هدف جلوگیری از پیشبرد صلح و همچنین مشکل کردن اجرای ابتکار برگزاری کنفرانس گفت‌وگوی ملی سوریه در سوچی به شکست کشانده شد.

یک منبع در وزارت خارجه سوریه، روز گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی این کشور «سانا»، اعلام کرد، دمشق ادعاهای «استفان دی‌میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه و وزارت خارجه فرانسه را که در آنها سوریه مسئول عدم پیشرفت در دور اخیر مذاکرات ژنو معرفی شده است را به شدت محکوم می‌کند.

این منبع خاطرنشان کرد، این اتهامات به وضوح تداوم نمایشی است که مخالفان سوریه طبق عادتی، که از زمان دشمنی داشته‌اند، به تشویش و دروغ‌پراکنی می‌پردازند؛ شیوه‌ای که بهای آن خون سوری‌هاست.

این منبع اضافه کرد، سوریه همواره با تلاش‌های صادقانه جهت خروج از بحران کنونی، تعامل مثبت داشته است، هیات اعزامی جمهوری عربی سوریه( به ژنو) به طور جدی در نشست‌های این دوره مشارکت داشت به این امید که این دوره از مذاکرات به نتایج مثبتی مختوم شود ولی بیانیه «هیات ریاض» و مواضع از پیش اعلام‌شده آن باعث شد تا تمامی پیش‌بینی‌ها نادرست باشد. تدوین این بیانیه برای یک هدف تدوین شد و آن به بن‌بست کشاندن و شکست این دوره از مذاکرات بود؛ چرا که نیروهای متجاوز به سوریه و مزدوران‌شان در واقع به برقراری ثبات در این کشور اهمیتی نمی‌دهند.

دی‌میستورا بیست‌ و سوم آذر ماه ضمن اعلام پایان هشتمین دور از مذاکرات سوریه در ژنو گفت: ما اهداف مربوط به روند گفت‌وگوها را محقق نکردیم و فرصتی طلایی این دور از مذاکرات ژنو از دست رفت.

وی سپس در اظهاراتی جانبدارانه از معارضان دولت سوریه را مسئول عدم پیشرفت در هشتمین دور از مذاکرات ژنو دانست.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1