امروز : یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۰۳ - ۲۳:۰۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

درخواست فتاح از مجلس برای افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ها

رئیس کمیته امداد امام(ره) از نمایندگان مجلس خواست که ضریب نفوذ بیمه‌ها را افزایش دهند.

به گزارش بصیرنیوز، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام(ره) در نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس که صبح امروز(یکشنبه، ۳ دی) برگزار شد، ضمن قدردانی از همکاری و نقش اثرگذار فراکسیون مستقلین ولایی مجلس در تأمین اعتبارات لازم برای اشتغالزایی محرومان در بودجه ۹۶، گفت: با توجه به عملکرد مثبت کمیته امداد امام خمینی(ره) در حوزه اشتغالزایی در سال ۹۶، برای تداوم این روند در سال ۹۷ نیز تقاضای به اعتبارات بیشتری نیاز داریم.

وی افزود: سال گذشته صددرصد هزار میلیارد اعتبارات تخصیص‌ یافته به این بخش را جذب کردیم، امسال نیز قرار شد در جهت رفع فقر مطلق که یکی از مهم‌ترین شعارهای دولت بوده، میزان اعتبارت اختصاص داده شده به کمیته امداد و سازمان بهزیستی، از چهار هزار میلیارد به هفت هزار میلیارد تومان ارتقا یابد.

رئیس کمیته امداد امام(ره) تصریح کرد: البته پرداخت مستمری‌ها توسط دولت، مدیریت کمیته امداد امام خمینی(ره) را تضعیف نموده و امکان پرداخت کسورات و تأمین تسهیلات را از این کمیته سلب کرده است، تاجایی که با مشکلات شدید اعتباری روبه‌رو هستیم.

فتاح خاطرنشان کرد: این کمیته، مبلغ ۹ هزار میلیارد تومان بودجه از طریق اجرای تبصره چهار کسب کرد؛ بدین شرح که ۹۰ درصد از ۴۲۰۰ میلیارد تومان سازمان تأمین اجتماعی و دو هزار میلیارد کمک‌های مردمی و …دریافت می‌کند، سالانه دو میلیون تومان به چهار و نیم میلیون نفر افراد تحت پوشش که ماهانه صد و شصت هزار تومان می‌شود، پرداخت می‌کند.

وی، با اشاره به اقدامات مثبت کمیته امداد امام خمینی(ره) در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی یادآورشد: کاهش آمار طلاق، اعتیاد، عدم بازپرداخت اقساط و بزهکاری‌های اجتماعی در میان جمعیت تحت پوشش کمیته امداد خمینی (ره) به دلیل اجرای برنامه مصونیت‌سازی و پیشگیرانه این کمیته بوده است.

رئیس کمیته امداد امام(ره) از نمایندگان مجلس خواست تا ضریب نفوذ بیمه‌های اجتماعی را افزایش دهند.

فتاح، با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۵۰ هزار نفر در فقر شدید به سر می‌برند که امکان تأمین مسکن را ندارند، طی درخواستی از دولت عنوان کرد: اگر دولت، ساختمان‌های مسکن مهر که بدون متقاضی باقی مانده است را، حتی بدون تخصیص بودجه در اختیار این کمیته قرار دهد، ما تکمیل این ساختمان‌ها جهت تأمین مسکن مددجویان این کمیته را تضمین خواهیم کرد.

وی افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) بدنه خود را از نظر هزینه‌ها، ساختار و نیروی انسانی تا ۲۵ درصد کوچک کرده است و با عدم جذب مجدد بدنه آن را کوچک‌تر نیز خواهیم کرد.

رئیس کمیته امداد امام(ره) اظهار داشت: یکی دیگر از مواردی که در پی شفاف‌سازی عملکرد کمیته امداد امام خمینی(ره) صورت گرفته است، افزایش ۲۰ درصدی کمک‌های مردمی در حوزه اکرام ایتام و پرداخت صدقات بوده است.

وی، با اعلام خبر رونمایی کمیته امداد امام خمینی(ره) از صندوق‌های صدقات الکترونیکی، افزود: این کمیته به سمت اجرای طرح دولت الکترونیک رفته است و در همین راستا، تا پایان سال جاری از صندوق‌های صدقات الکترونیکی رونمایی خواهد کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) تصریح کرد: اگر وضع اقتصادی رونق نیابد، میزان مراجعه‌ها به کمیته امداد افزایش یافته، که در پی آن کمیته باید به مواردی همچون آسیب‌های ناشی از افزایش بزهکاری‌های اجتماعی و خانواده‌های زندانیان رسیدگی کند که در ایجاد آن نقشی نداشته است.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1