امروز : پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۰ - ۲۰:۱۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمریکا چند پایگاه نظامی در سوریه دارد؟

دستیار رئیس شورای امنیت ملی روسیه اعلام کرد، آمریکا ۲۰ پایگاه نظامی در مناطق کردنشین سوریه دارد.

به گزارش بصیرنیوز، بنا بر اعلام «الکساندر وندیکتوف» دستیار رئیس شورای امنیت ملی روسیه آمریکا ۲۰ پایگاه نظامی در مناطق کردنشین سوریه دارد. این مقام ارشد امنیتی روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» گفت: «اوضاع در سوریه آن هم در شرایطی که آمریکا عملا محدوده ۵۵ کیلومتری اطراف پایگاه «التنف» در مرز با اردن را بدون رضایت دولت سوریه اشغال کرده، بسیار پیچیده و سردرگم کننده است.»

بیشتر بخوانید:

ساخت سه پایگاه نظامی غیرقانونی ترکیه در خاک سوریه + تصاویر ماهواره‌ای

وی افزود: «این محدوده شامل اردوگاه پناهجویان الرکبان» نیز می‌شود، مکانی که شبه‌نظامیان گروه‌های مسلح غیرقانونی آزادانه در نزدیکی نیروهای مسلح ارتش آمریکا حرکت می‌کنند».وندیکتوف ادامه داد، در عین حال دسترسی به این مناطق برای کاروان‌های انسان‌دوستانه سازمان ملل که سعی دارند وارد اردوگاه پناهجویان شوند نیز کاملا بسته است.

دستیار رئیس شورای امنیت ملی روسیه تأکید کرد: «هنوز این مسئله بصورت یک راز مطرح است که چطور این وضعیت به اهداف ضدتروریسم واشنگتن در سوریه کمک می‌کند».این مقام روس افزود: «گروه تروریستی داعش در سوریه تلفات سنگینی را متحمل شده است. در این شرایط تروریست‌ها از وضعیت آمادگی برای عملیات رزمی به تاکتیک های نبرد چریکی رسیده‌اند».

بیشتر بخوانید:

احداث پایگاه نظامی آمریکا در یک قدمی ایران

وی همچنین گفت، گروه‌های تروریستی از جمله جبهه‌النصره در استان ادلب و احرارالشام در غوطه شرقی همچنان به مقاومت و انجام عملیات علیه دولت سوریه ادامه می‌دهد.

بنا به گفته دستیار رئیس شورای امنیت ملی روسیه، مداخله خارجی نظیر ایجاد ۲۰ پایگاه نظامی آمریکا در مناطق کردنشین سوریه برقراری صلح و ثبات در این کشور را مختل کرده است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news