امروز : پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۰ - ۲۰:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیش‌بینی بازار مسکن تا تابستان ۹۷

رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک گفت:‌ پیش بینی می‌کنیم میزان رشد اجاره‌بها منتطبق و متناسب رشد قیمت مسکن باشد و بیشتر از این رقم منطقی نیست.

به گزارش بصیرنیوز، امسال قیمت‌ها بنا به دلایلی در بازار مسکن افزایش یافت حال باید دید که این روند افزایش قیمت در سال ۹۷ هم ادامه خواهد یافت؟ در همین زمینه حسام عقبایی رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک با پیش بینی این‌که تا پایان تابستان آینده در حوزه خرید و فروش، حجم معاملات مسکن با رشد ۱۰ درصدی روبرو خواهد شد، اظهار کرد: البته این پیش‌بینی به شرطی است که اتفاق خاصی در دیگر بخش‌های اقتصادی از جمله دلار، ارز و طلا روی ندهد.

بیشتر بخوانید:

عوامل افزایش حباب مسکن

آخرین جزئیات از وضعیت بازار مسکن +جدول

وی در رابطه با وضعیت اجاره‌بهای مسکن در سال آینده نیز تصریح کرد: نقل و انتقالات در بازار اجاره‌بها از اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و در ماه‌های خرداد تا شهریور پیک جابجایی مستاجران است.وی افزود: پیش بینی می‌کنیم میزان رشد اجاره‌بها منتطبق و متناسب رشد قیمت مسکن باشد و بیشتر از این رقم منطقی نیست.

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران با تاکید بر این‌که باید قدرت پرداخت اجاره‌بها در مستاجران وجود داشته باشد، اظهار کرد: میزان رشد اجاره‌بها باید متناسب با حقوق پایه و رشد دستمزدها باشد،‌تقریبا هر سال ۱۰ تا ۱۲ درصد حقوق افزایش می‌یابد و این رقم باید در بین تمام سبد خانوار از جمله اجاره‌بها پخش شود.

عقبایی با ابراز امیدواری در رابطه با تناسب رشد نرخ اجاره‌بها در سال آینده با نرخ‌های سال ۹۶، افزود:‌ زمانیکه عرضه و تقاضا توازن نداشته باشد، افزایش نرخ اجاره‌بها روی می‌دهد و این رشد نباید به حدی باشد که برای مردم تبدیل به یک دغدغه شود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news