امروز : پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۰ - ۲۰:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

لغو دسترسی اعضای کاخ سفید به اطلاعات فوق محرمانه

طبق گزارش رسانه آمریکایی، دسترسی بیش از ۳۰ عضو کاخ سفید به اطلاعات فوق محرمانه لغو شده و آنها اکنون تنها به اسناد «محرمانه» دسترسی دارند.

به گزارش بصیرنیوز،در ادامه خبرهای منتشر شده از اوضاع بی ثبات در دولت دونالد ترامپ و در حالی که مدیر ارتباطات کاخ سفید از سمت خود استعفا داده، رسانه امریکایی از محدود شدن دسترسی بیش از ۳۰ پرسنل و عضو کاخ سفید به اطلاعات محرمانه خبر داد.

بامداد روز چهارشنبه بود که خبر آمد، جرد کوشنر داماد رئیس‌جمهور آمریکا صلاحیت خود را برای احراز پستهای اطلاعاتی و دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده از دست داد.

آنطور که رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند کوشنر به دلیل عدم احراز شفافیتهای امنیتی لازم حق دسترسی به اطلاعات محرمانه را ندارد.

داماد ترامپ و برخی دیگر از کارکنان کاخ سفید به طور موقت از چنین دسترسی‌هایی برخوردار بودند اما با تکمیل شدن پروسه بررسی صلاحیت‌های آنها از این به بعد نباید به اطلاعات محرمانه دسترسی داشته باشند.

حال، «بلومبرگ» خبر داده که از هفته گذشته، دسترسی بیش از ۳۰ عضو کاخ سفید به اطلاعات امنیتی فوق محرمانه کاهش یافته و به سطح محرمانه تنزل یافته است.

صلاحیت امنیتی وضعیتی است که پس از بررسی کامل سوابق مقامات امکان دسترسی آنها به اطلاعات محرمانه یا مسائل دیگر محرمانه و امنیتی را فراهم می‌کند..

«جان کلی» رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید اوایل ماه گذشته میلادی اعلام کرده بود که مدیریت روند بررسی صلاحیت امنیتی را برعهده خواهد گرفت.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news