امروز : جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۱ - ۱۲:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

صدور روادید اربعین الکترونیکی شد

رئیس ستاد اربعین گفت: با انجام برنامه‌ریزی اساسی در سال‌های آتی صدور روادید باید به صورت الکترونیکی انجام شود.

به گزارش بصیرنیوز،

حسین ذوالفقاری امروز در نشست ستاد اربعین استان کرمانشاه اظهار داشت: بازگشایی مرز خسروی سبب کاهش تراکم و تردد در مرز مهران است و مدیریت هر ۲ مرز به صورت منظم و مناسبی انجام می‌گیرد.

رئیس ستاد اربعین با یادآوری اینکه ۱۰ برابری حجم کار در مراسم ملی پیاده‌روی اربعین سال گذشته و نیز تاکید بر حفظ سلامتی زائران امام حسین(ع) که از مهمترین اولویت‌های ستاد اربعین است، افزود: با روحیه انقلابی و کار جهادی توانستیم زیرساخت‌های مرز خسروی را فراهم کنیم که که این کار فوق‌العاده قابل تقدیر است.

این مسؤول با اشاره به لحظه‌شماری برای بازگشایی مرز خسروی در سال گذشته و انجام برخی توافقات با طرف عراقی، ادامه داد:‌ سال قبل با وجود آماده‌سازی زیرساخت‌ها و توافقات دوطرفه، اما مرز بازگشایی نشد تا بتوان از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: هدف و مطلوب ما برای ارتباط با طرف عراقی در واقع برداشتن روادید بین ۲ کشور به ویژه برای تسهیل در تردد زوار اربعین حسینی است، اما تاکنون آن‌ها با این موضوع واکنش سازشی نشان ندادند.

ذوالفقاری با تاکید بر تصمیم جدی برای بازگشایی مرز خسروی برای خدمت به زائران به ویژه در ایام اربعین از طریق مرزهای استان کرمانشاه، بیان کرد: تنظیم توافق نامه صریح برای بازگشایی مرز خسروی انجام پذیرفته که به زودی با طرف عراقی امضا می‌شود.

وی با اشاره به برکات و اثرگذاری کار فرهنگی در مرزهای کشور به ویژه استان کرمانشاه، اظهار داشت: هدف اصلی ما فراهم‌سازی ما زیرساخت‌ها را برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی است تا با سهولت و ثبات بیشتر بتوانیم کارها را پیش ببریم.

ذوالفقاری با اشاره به آماده‌سازی همه زیرساخت‌ها تا سال ۱۴۰۰ و سپردن بیشتر امور اجرایی و مشارکتی در راه‌پیمایی اربعین حسینی به اهالی مرزنشین‌ غرب کشور به ویژه استان کرمانشاه، گفت: فعالیت در کار فرهنگی زمینه‌ساز اشتغال‌زایی و تقویت تولیدات داخلی در کشور است.

این مسؤول با تاکید براینکه باید با جدیت اجازه فعالیت دفاتر غیر مجاز صدور ویزا در ایام اربعین را گرفت تا جعل ویزا انجام نشود، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی اساسی در سال‌های آتی صدور روادید باید به صورت الکترونیکی انجام شود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news