امروز : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۰:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چامسکی: راهبرد نظامی آمریکا در مسیر نابود کردن جهان است

تحلیلگر و زبانشناس بزرگ جهان در سخنانی دولت آمریکا را به اتخاذ رویکرد نظامی‌گری جهت نابودی جهان و نگاه نادرست به تغییرات اقلیمی متهم کرد.

به گزارش بصیرنیوز، «نوام چامسکی» تحلیلگر امور سیاسی و زبان‌شناس مشهور جهان در اظهار نظری عنوان کرد که راهبرد نظامی آمریکا در زمان «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور در مسیر نابود ساختن جهان است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» چامسکی اخیرا حین گفت‌وگو با «رافائل کوئرا» رئیس جمهور سابق اکوادور در این زمینه گفته است: «البته با وجود ترامپ، راهبرد نظامی آمریکا درحال تضعیف ،کم اثرتر شدن ، متلاشی شدن بیشتر و از دست دادن تمامی قدرت‌ها در عرصه‌های بین المللی است که پیشتر آن‌ها را در اختیار داشت.»

بیشتر بخوانید:

چامسکی: میوه حمله آمریکا به منطقه را ایران چید

وی در ادامه گفت: «راهبرد نظامی آمریکا در مسیر تخریب جهان است. مهمترین مولفه سیاست دولت ترامپ نگرش به بحران واقعی موجود در سیاره ما، یعنی تغییرهای اقلیمی است.»

چامسکی خاطر نشان ساخت که آمریکا، با رئیس جمهوری ترامپ، در زمینه تغییرهای اقلیمی نیز علیه تمام جهان حرکت کرد زیرا اولویت نخست او استخراج سوخت‌های هیدروکربنی در خاک آمریکا است که خطر تغییرهای اقلیمی را در جهان تشدید می‌کند.

وی همچنین افزود که سخنان جنگ طلبانه بین آمریکا و کره شمالی می‌تواند منجر به جنگ بین این دو کشور شود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news