امروز : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۰:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کارنامه غیرقابل قبول ۴۰ ساله ایران کدام است

دکتر سید حسن هاشمی در اجلاس سراسری مدیران سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: در قانون برنامه چهارم، پنجم و ششم توسعه بر تجمیع منابع بیمه‌ها تاکید شد که در این قانون باید خدمات متناسب با منابع تعریف شود و خوشحالیم که با انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت، بخشی از نظر قانونگذار محقق شده است

به گزارش بصیرنیوز، وزیر بهداشت گفت: همه موضوعات رفاه اجتماعی، در یک بیمه خوب خلاصه می‌شود که بتواند از مردم در زمان درماندگی و نیاز، حمایت کند و علیرغم ایجاد نهاد‌های انقلابی مانند حساب ۱۰۰ امام، بنیاد شهید، کمیته امداد و بهزیستی هنوز مشکل در رفاه اجتماعی کشور داریم.

دکتر سید حسن هاشمی در اجلاس سراسری مدیران سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: در قانون برنامه چهارم، پنجم و ششم توسعه بر تجمیع منابع بیمه‌ها تاکید شد که در این قانون باید خدمات متناسب با منابع تعریف شود و خوشحالیم که با انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت، بخشی از نظر قانونگذار محقق شده است

هاشمی افزود: در سال ۹۷، سازمان بیمه سلامت نباید کسری بودجه داشته باشد البته زیان انباشته وجود دارد که متاسفانه در بودجه دیده نشد.

وی با اشاره به اینکه کسری بودجه برای بیمه سلامت نباید وجود داشته باشد، حتی یک ریال کسری هم قابل قبول نیست، افزود: برای جلوگیری از کسری بودجه بیمه سلامت ایران باید بسته خدمات متناسب با منابع تعریف شود و یا دولت و مجلس، اعتبارات لازم را در نظر بگیرند تا مدیران این سازمان به سوء تدبیر، متهم نشوند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه افزایش تعرفه‌های پزشکی در بودجه سال آینده دیده نشد و این قابل دفاع نیست از سوی دیگر نرخ ارز در طول سه ماه، ۳۰ درصد افزایش یافته که این افزایش نرخ ارز بر قیمت تجهیزات، دارو و مواد اولیه وارداتی، تاثیر گذار است، افزود: در مورد تعرفه‌های پزشکی به قانون بی توجهی شد چرا که باید قبل از تقدیم بودجه، مصوب می‌شد، افزایش تعرفه در صورت تصویب دولت، در بودجه سال آینده سازمان بیمه سلامت، دیده نشده که می‌تواند منشا کسری بودجه باشد.

به گزارش وزارت بهداشت-هاشمی با اشاره به اینکه یکی از ملاک‌های دولت‌های خوب و بد در دنیا، رفاه اجتماعی است، گفت: در چهار دهه گذشته در مورد رفاه اجتماعی خیلی صحبت کرده ایم، اما کمتر عمل کرده ایم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه شهید رجایی با طرح معروف خود نخستین گام را در جهت رفاه اجتماعی برداشت و‌ای کاش آن مسیر ادامه پیدا می‌کرد، گفت: علیرغم ایجاد نهاد‌های انقلابی مانند حساب ۱۰۰ امام، بنیاد شهید، کمیته امداد امام خمینی (ره) و دستگاه‌های حمایتی مانند بیمه‌ها و سازمان بهزیستی، اما هنوز مشکلاتی در حوزه رفاه اجتماعی در کشور وجود دارد.

هاشمی همچنین گفت: دیروز با کودکان شین آبادی دیدار داشتم و این کودکان به دلیل بی تدبیری آموزش و پرورش وقت، دچار سوختگی شدند، اما اگر قصه پرغصه آن‌ها برای دریافت ابتدایی‌ترین خدمات را می‌شنیدید، متوجه می‌شدید که در تامین رفاه اجتماعی، هنوز ناکارآمد هستیم.

وی با اشاره به اینکه همه موضوعات رفاه اجتماعی، در یک بیمه خوب خلاصه می‌شود که بتواند از مردم در زمان درماندگی و نیاز، حمایت کند، افزود: اگر رفاه اجتماعی به معنای واقعی وجود داشت، نباید شاهد بسیاری از مشکلات مانند آسیب‌های اجتماعی که باعث شرمندگی است، می‌بودیم و این آسیب‌ها، بخش غیرقابل قبول کارنامه ۴۰ ساله کشور است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: بیمه سلامت ایران حتما باید تخصصی شود، ریسک پذیر باشد و از قالب صندوق بیرون بیاید و حتما لازم است که بخوانیم، بیاموزیم و از تجربیات موفق بشری استفاده کنیم.

وی همچنین افزود: امیدواریم بیمه تامین اجتماعی و نیرو‌های مسلح در موضوع تخصصی کردن بیمه با بیمه سلامت همراهی کنند و از رسیدگی صرف به اسناد و کار‌های شکلی دست بردارند.

هاشمی در ادامه با بیان اینکه از دکتر لاریجانی و نمایندگان مردم در مجلس تشکر می‌کنم که بخش عمده‌ای از نگرانی‌های وزارت بهداشت در بودجه، قانون الحاق و برنامه ششم توسعه را برطرف کردند و اگر مجلس شورای اسلامی همچنان، مسیر پرسشگری و نظارت را دنبال کند، وضعیت کشور بهبود پیدا می‌کند، افزود: در ۵ سال گذشته که در وزارت بهداشت مسئولیت داشتم، شاهد توجه وافر دکتر لاریجانی به تامین سلامت مردم، مراقبت و تامین حقوق مردم در چارچوب قانون به ویژه اصل ۲۹ قانون اساسی بوده ام.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news