امروز : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۰:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

واگذاری تشییع و خاکسپاری شهدای گمنام به بنیاد حفظ آثار

به دنبال درخواست رئیس بنیاد حفظ آثار از سال ۱۳۹۷ جانمایی، تشییع و تدفین پیکر شهدای گمنام زیرنظر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس انجام خواهد شد.

به گزارش بصیرنیوز، به نقل از روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، به اطلاع عموم مردم شریف ایران می‌رساند؛ به دنبال درخواست رئیس محترم  بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و موافقت سردار ریاست محترم ستاد کل نیروهای مسلح، از سال ۱۳۹۷ جانمایی، تشییع و تدفین پیکر شهدای گمنام توسط کمیته‌ای متشکل از «سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت کشور، معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس(دو عضو) و …  » و زیرنظر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس انجام خواهد شد.

در همین راستا علاقمندان به تدفین شهدای گمنام درنقاط خاص از این پس از طریق ادارات کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان‌ها درخواست‌های خود را مطرح و پیگیری کنند.

کمیته جستجوی مفقودین نیز بحول و قوه الهی، کما فی السابق، عملیات تفحص پیکرهای مطهر و نورانی شهدای هشت سال دفاع مقدس در خاک عراق و کشور عزیزمان و همچنین اقدامات جاری مربوط به شناسایی عموم شهدا و تحویل به خانواده‌های منتظرشان را همچنان ادامه خواهد داد و در این راه پر افتخار نیاز مبرم به دعای خیر مردم و خانواده های معظم شهدا دارد.

بر همین اساس گزارش۲۲ سال تلاش برای اجرای طرح تشییع و خاکسپاری پیکرهای طیبه شهدای گمنام در نقاط خاص به شرح زیر به استحضار ملت شهیدپرور ایران می رسد:

۹۲۱۰ پیکر شهید گمنام در ۱۹۱۴ نقطه از کشور در مناطق مختلف کشور با حضور حماسی مردم و آحاد جامعه تشییع و به خاک سپرده شده است که جزئیات آن به شرح زیر می‌باشد :

۹۱۸ نقطه از حرم‌های مطهر شهدای گمنام مربوط به بوستان‌های شهری ، شهرک‌ها، ارتفاعات و تپه‌های مشرف بر شهر می‌باشد.

۲۷۹ نهاد نظامی و امنیتی کشور برخوردار از فیض حضور حرم های مطهر شهدای گمنام است.

۲۹۳ نقطه از حرمهای نورانی شهدای گمنام در دانشگاه‌های دولتی، آزاد، پزشکی، پیام نور، فرهنگیان، فنی و حرفهای و نظامی ، فضای جامعه دانشگاهی را عطراگین کرده است.

۳۱ حوزه علمیه مزین به قدوم مبارک شهدای گمنام و برپایی حرم هایشان در این نهاد علمی و دینی است.

۱۶ نقطه از حرم‌های مطهر شهدای گمنام در دل مراکز مهم صنعتی و تحقیقاتی قرار گرفته‌اند.

۴ حرم مطهر شهدای گمنام در نهادهای مهم ورزشی و هنری قرار دارند.

۱۹ نقطه از حرم‌های شهدای گمنام یادمان‌های مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور، میزبان زائرین کوی شهیدان است.

۳۵۴ نقطه از حرم‌های مطهر شهدای گمنام در گلزارها، امامزاده‌ها، روستاها و اماکن متبرکه کشور قرار دارند که برخی از آنها مربوط به زمان جنگ تحمیلی  یا در اوایل کار این کمیته انجام گرفته است.

لازم به ذکر است از مجموع ۹۲۱۰ پیکر شهید گمنام، ۴۰۰۰ پیکر شهید گمنام در گلزار شهدای بهشت زهرا آرمیده‌اند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news