امروز : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۰:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تمهیدات بانک مرکزی برای تامین اسکناس نو شب عید

بنا بر اعلام بانک مرکزی توزیع اسکناس نو در استان تهران از روز یکشنبه ۲۱ اسفند ماه سال جاری و با مشارکت ۷۰ شعبه منتخب صورت می گیرد.

به گزارش بصیرنیوز،یکی از سنت‌های خانواده ایرانی تهیه پول نو برای ایام نوروز است تا به رسم عیدی به افراد و به ویژه کودکان هدیه شود.در این میان بانک مرکزی به عنوان مسئول چاپ و توزیع اسکناس در کشور در این روزها توزیع پول نو را به رسم هر ساله در دستور کار خود قرار داده تا پاسخگوی نیاز جامعه باشند و در این راستا بانک مرکزی شعب را از پیش تعیین کرده تا به وسیله بانک های عامل اقدام به توزیع اسکناس نو در سراسر کشور کند.

بیشتر بخوانید:

جزئیات توزیع اسکناس نو برای شب عید

تصویر واقعی پشت اسکناس ۲ هزار تومانی را ببینید

بنا بر اعلام بانک مرکزی توزیع اسکناس نو در استان تهران از روز یکشنبه ۲۱ اسفند ماه سال جاری و با مشارکت ۷۰ شعبه منتخب صورت می گیرد.مسعود رحیمی مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی در توضیح اسامی بانک های عامل گفت: اسامی بانک‌های عامل و شعب منتخب در نظر گرفته شده برای توزیع اسکناس نو، اطلاع‌رسانی لازم طی روزهای آتی به‌عمل خواهد آمد.

همچنین اسکناس‌های توزیعی به صورت هزار تومان، دو هزار تومانی و پنج هزار تومان است، ضمن آنکه توزیع اسکناس ۱۰هزارتومانی و ایران‌چک ۵۰ هزار تومانی از اوایل اسفند ماه در بین بانک‌ها آغاز شده است.در این میان باید به این نکته نیز توجه داشت دستگاه های خودپرداز نیز در روزهای پایان سال اسکناس نو در اختیار افراد خواهند گذاشت.

به گفته بانک مرکزی در حال حاضر ذخائر اسکناس و ایران‌چک بانک مرکزی در حدود ۲۴ هزار میلیارد ریال انواع اسکناس نو از وضعیت مطلوبی برخوردار بوده و هیچ‌گونه مشکلی برای تامین وجوه نقد مورد نیاز مردم در روزهای پایانی سال وجود ندارد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news