امروز : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۳:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۱۰ گیاه رطوبت دوست مخصوص حمام

آلوئه ورا در واقع ساکولنت است و با کمترین مراقبت و توجه راضی و خشنود می‌ماند! آلوئه ورا مکانی با نور روشن و غیر مستقیم می‌خواهد و نور زیاد برگ‌های گیاه را می‌سوزاند.

به گزارش بصیرنیوز،

گر دوست دارید حمام‌تان شیک و زیبا شود و عاشق گل و گیاه هم هستید، این گیاهان رطوبت دوست را درون حمام پرورش دهید تا دیزاین آن را از این رو به آن رو کنند!به نقل از فوت و فن ممکن است فکر کنید حمام محیط مناسبی برای پرورش گیاه نیست، اما فکرتان غلط است. اگر چه هوای حمام، وقتی دارید دوش می‌گیرید بسیار مرطوب و گرم خواهد بود، در مواقعی که از آن استفاده نمی‌کنید می‌تواند سرد باشد، بخصوص در شب.

 

این تغییر مرتب دمای هوا برای بسیاری از گیاهان مناسب نیست و همه آن‌ها هم از رطوبت خوششان نمی‌آید. اما بسیاری از گیاهان هستند که نه تنها با این شرایط کنار می‌آیند، بلکه از آن لذت هم می‌برند! با آن‌ها آشنا شوید:

۱- آلوئه ورا

پیدا کردن یک گلدان آلوئه ورای سالم کار سختی نسیت. شیره برگ گیاه می‌تواند مسکن خوبی برای زخم‌ها و حتی سوختگی‌های خفیف باشد. آلوئه ورا در واقع ساکولنت است و با کمترین مراقبت و توجه راضی و خشنود می‌ماند! آلوئه ورا مکانی با نور روشن و غیر مستقیم می‌خواهد و نور زیاد برگ‌های گیاه را می‌سوزاند.

۲- مارچوبه زینتی

این گیاه زیبا و ظریف عاشق رطوبت موجود در حمام است. نور متعادل یا زیاد برای پرورش مارچوبه زینتی مناسب است، پس برای این گیاه مکانی در جلوی پنجره پیدا کنید. مارچوبه زینتی ممکن است در ظاهر گیاهی لطیف و نرم به نظر برسد، اما در نظر داشته باشید که ساقه گیاه دارای تیغ است. روش پرورش مارچوبه زینتی در پست‌های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) آمده است.

۳- بامبو

گیاه بامبو می‌تواند بلند و بزرگ شود! بامبو مراقبت بسیار کمی می‌طلبد و هوای مرطوب حمام برایش عالی است. بامبو را می‌تواند به دو روش در خاک و در آب پرورش داد و در حمام نگهداری کرد. این گیاه را می‌توان در نور غیر مستقیم و کم پرورش داد.

۴- بگونیا

بسیاری از گونه‌های بگونیا به خوبی درون گلدان رشد می‌کنند و از هوای گرم و مرطوب حمام لذت می‌برند. برای مثال بگونیای رکس که شاخسار زیبا و رنگارنگی دارد، برای پرورش در این شرایط عالی است. بگونیا‌ها می‌توانند در مکانی با نور کم و غیر مستقیم رشد کنند.

۵- برومیلیاد

این گیاه ظاهر عجیب و غیر معمولی دارد. بسیاری از گونه‌های این گیاه به صورت انگلی رشد می‌کنند و برای پرورش در محیط مرطوبی مانند حمام عالی هستند. این گیاه اکثر رطوبتی که نیاز دارد را از هوا دریافت می‌کند و از اینکه خاکش خیس و مرطوب باشد خوشش نمی‌آید. برومیلیاد به مکانی با نور زیاد، اما غیر مستقیم نیاز دارد. روش پرورش برومیلیاد در پست‌های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) آمده است.

۶- برگ عبایی

کشتن این گیاه واقعا سخت است! از این گیاه مقاوم و سرسخت به عنوان گیاهی برای پوشاندن زمین استفاده می‌شود. اگر به دنبال گیاه خانگی با نگهداری و توقع بسیار پایین هستید، برگ عبایی خود خودش است! این گیاه در مکانی با نور کم یا غیر مستقیم به خوبی رشد می‌کند. روش پرورش برگ عبایی در پست‌های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) آمده است.

۷- آگلونما

تعداد کمی از گیاهان وجود دارند که به اندازه آگلونما بخشنده و تطابق پذیرند. این گیاه حتی در صورتی که آبیاری و کود دهی‌اش را فراموش کنید هم رشد خواهد کرد. آگلونما عاشق رطوبت است، اما نمی‌تواند سرما و باد‌های سرد را تحمل کند. نور کم یا غیر مستقیم، بهترین نور برای پرورش آگلونما است. روش پرورش آگلونما در پست‌های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) آمده است.

۸- کروتون

کروتون با رنگ دلربای برگ‌هایش شما را دیوانه می‌کند! این گیاه رشد آرامی دارد، اما در نهایت می‌تواند بسیار بلند و عریض شود. کروتون به مکانی با نور زیاد و غیر مستقیم نیاز دارد و مقدار زیادی رطوبت می‌خواهد، اما در عین حال دوست ندارد خاکش خیس بماند. روش پرورش کروتون در پست‌های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) آمده است.

۹- سیکلامن

اگر گیاهی گلدار برای حمام‌تان می‌خواهید بفرمایید! پرورش سیکلامن در درون خانه می‌تواند سخت باشد. ممکن است این گیاه را درحالی که پر گل و شاداب است تهیه کنید و متوجه شوید با گذشت زمان گیاه از بین می‌رود. با این حال با مقداری مراقبت می‌تواند سیکلامن را به شادابی روز اول در خانه نگهداری کرد. سیکلامن، به خصوص در فصل زمستان به مکانی با نور روشن نیاز دارد. اگرچه این سیکلامن عاشق رطوبت است، بهتر است گیاه را از کف آبیاری کنید تا آب روی برگ‌ها نریزد.

۱۰- دیفن باخیا

دیفن باخیا حتی با مراقبتی اندک هم سالم و سرحال می‌ماند. این گیاه تنها زمانی که چند سانتی متر سطحی خاکش خشک باشد نیاز به آبیاری دارد. دیفن باخیا در طول روز‌های کوتاه زمستان به نور بیشتر، و در تابستان به نور لکه دار نیاز دارد. چند ماه یک بار گیاه را بچرخانید تا صاف و قائم رشد کند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news