امروز : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۳:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

واریس سیاهرگی عامل لخته شدن خون

با در نظر گفتن شیوع بالای واریس سیاهرگ‌ها در عموم مردم جهان نتایج این مطالعه می‌تواند زمینه ساز انجام بررسی‌های بیشتر در مورد تاثیر واریس سیاهرگ‌ها بر التهاب و شکل گیری لختگی خون باشد.

به گزارش بصیرنیوز،

واریس سیاهرگ‌ها با افزایش احتمال لخته شدن خون مرتبط است.به نقل از سلامت نیوز ، نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که واریس سیاهرگ‌ها می‌تواند خطر لختگی خون را پنج برابر کند.

پزشکان تایوانی اظهار داشتند: واریس سیاهرگ‌ها تنها از جنبه زیبایی آزار دهنده نیست بلکه با خطر فزاینده بروز بیماری‌های جدی‌تر همراه است.

متخصصان با مطالعه روی یک گروه ۴۲۵ هزار نفری که نیمی از آنان دچار واریس سیاهرگ بودند دریافتند این عارضه با افزایش حدود پنج برابری خطر ترومبوز سیاهرگی عمقی (DVT) همراه است. این لخته‌های خون اگر به سمت ریه و قلب حرکت کنند تهدید جدی محسوب می‌شوند.

هر چند متخصصان تایوانی اظهار داشتند که مشخص نیست آیا واریس سیاهرگی عامل لخته شدن خون است یا خطر جدی برای آن به حساب می‌آید. به همین دلیل لازم است مطالعات بیشتری انجام شود تا تاثیر واریس سیاهرگی بر بروز لختگی خون تایید شود.

پزشکان اظهار داشتند: با در نظر گفتن شیوع بالای واریس سیاهرگ‌ها در عموم مردم جهان نتایج این مطالعه می‌تواند زمینه ساز انجام بررسی‌های بیشتر در مورد تاثیر واریس سیاهرگ‌ها بر التهاب و شکل گیری لختگی خون باشد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news