امروز : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۳:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

واکنش کفاشیان به حضور کی‌روش در ازبکستان

کی‌روش در ازبکستان‌؛ این خبری است که اولین بار نشریه‌های آن کشور منتشر کردند. اخیراً وقتی کی‌روش قصد داشت برای ورک‌شاپ جام جهانی‌ از ایران برود، رسانه‌های ازبک خبر دادند او در امارات با آنها بسته است.

به گزارش بصیرنیوز،

وقتی کار به دیدار رودررو رسیده یعنی موضوع کاملاً جدی است ولی تا این لحظه خبری از جلسه آن‌ها به بیرون درز نکرده و معلوم نیست اصلاً دیدار داشته‌اند یا نه! اخیراً انتخابات زون مرکزی آسیا برگزار شد و در این انتخابات، رئیس فدراسیون فوتبال ازبکستان حضور داشت و توانست رأی بیاورد و رئیس این مرکز شود. علی کفاشیان هم در جلسات حضور داشت و با او نشست و برخاست داشت. این شایعه به وجود آمده که ظاهراً رئیس ازبک‌ها درباره کی‌روش از کفاشیان پرسیده است. وقتی از رئیس سابق فدراسیون در این باره سؤال می‌کنیم، توضیحات جالبی می‌دهد.

 

آقای کفاشیان ظاهراً کی‌روش در آستانه امضای قرارداد با ازبک‌ها قرار دارد؟
واقعاً؟ من که در جریان نیستم.

می‌دانید فدراسیون قرارداد او را تمدید می‌کند یا نه؟
من کلاً در جریان مسائل کی‌روش نیستم. مستقیماً رئیس فدراسیون کار او را پی‌گیری می‌کند.

رئیس فدراسیون ازبکستان درباره کی‌روش از شما سؤال کرد؟
او اصلاً درباره جذب کی‌روش نه حرفی به من زد و نه چیزی پرسید.

فکر می‌کنید شایعات درست است؟
نمی‌دانم. شایعه که همیشه زیاد است. کی‌روش هم به هر حال در تیم ملی ایران موفق بوده و طبیعی است مشتری داشته باشد.

ماندن او به نفع فوتبال ایران است؟
کی‌روش مربی خوب و بابرنامه‌ای است. او گاهی زود عصبی می‌شود ولی واقعاً مربی کاربلدی است و دو بار متوالی تیم ملی را به جام جهانی‌ برده است. با این حال من نمی‌توانم بگویم او بماند یا نه! به هر حال دو طرف شرایطی دارند و باید با هم صحبت کنند. اصلاً شاید بعد از جام جهانی‌ کی‌روش پیشنهادی داشت که نخواست بماند اما چیزی که هست، او مربی موفقی است و قطعاً حضورش برای تیم ملی مثبت بوده است.

خیلی‌ها می‌گویند بزرگترین خدمتی که شما به فوتبال ایران کردید، آوردن کی‌روش بود.
ما آن موقع برای آوردن کی‌روش خیلی تلاش کردیم. این مربی ابتدا گفت نمی‌آید. یادم هست آن زمان درگیر دادگاهش بود. من به او گفتم شما حتی اگر محروم شوید، باز هم سرمربی ما هستید. بیایید و در سایه کار کنید. همه چیز زیر نظرتان باشد. بعد از اینکه با او قرارداد بستیم رأی به نفع کی‌روش صادر شد. توانستیم با او به جام جهانی‌ برزیل برویم…

که البته شما هم مثل مردم کلی استرس داشتید. آخر می‌گویند شما کلاً استرس ندارید.
نه این‌طور نیست. در آن بازی‌ها واقعاً من استرس داشتم و خیلی شرایط سختی بود. نمی‌توانستم بازی را نگاه کنم. خلاصه مُردم و زنده شدم.

شما ریاست زون مرکزی را به رئیس فدراسیون ازبکستان دادید. در واقع شکست خوردید؟
نه این‌طور نیست. هنوز هم مسئول اصلی زون مرکزی من هستم. در واقع ما تقسیم‌بندی کار کردیم و یک‌جورهایی سر ازبک‌ها را شیره مالیدیم و سرگرم‌شان کردیم! نماینده اصلی زون مرکزی در AFC من هستم. حالا یک عده‌ای جمع شدند و به رئیس ازبکستان رأی دادند. در واقع آن‌ها می‌خواهند پول خرج کنند. ما هم گفتیم پس بیایید و این پست را بگیرید وگرنه کار اصلی دست من است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news