امروز : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۶:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نوسان قیمت گوشت در ایام پایانی سال

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: با توجه به افزایش تقاضا در ایام پایانی سال، نوسان چند درصدی قیمت در بازار دور از انتظار نیست.

به گزارش بصیرنیوز، علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از ثبات نرخ گوشت گوسفندی در بازار خبر داد و گفت: اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۳۸ تا ۳۹ هزار تومان به مغازه دار و ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود.

به گفته وی، با توجه به افزایش تقاضا در ایام پایانی سال، امکان نوسان چند درصدی قیمت در بازار دور از انتظار نیست.

ملکی از واردات روزانه ۸ تا ۱۰ تن گوشت خبر داد و افزود: البته مسئولان امر برای تنظیم بازار شب عید قول دادند که میزان واردات را افزایش دهند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی نرخ مصوب هر کیلو گوشت وارداتی را ۳۳ هزار تومان اعلام کرد.

بیشتر بخوانید:

فهرست جدید بانک مرکزی از سفره مردم در شب عید

وی در پاسخ به این سوال که آیا کاهش تعرفه واردات گوشت گوساله در تنظیم بازار داخل تأثیرگذار است، بیان کرد: اگرچه معضل اصلی ما در بازار گوشت گوسفندی است، اما افزایش واردات گوشت گوساله در تنظیم بازار داخل تأثیرگذار است.

ملکی با اشاره به اینکه عرضه دام در میادین جوابگوی نیاز داخل نیست، افزود: با توجه به وضعیت مناسب بارندگی، دامداران عجله‌ای برای فروش دام‌های خود ندارد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با انتقاد از خروج غیرقانونی دام از کشور، تصریح کرد: از مسئولان امر انتظار می‌رود که تدابیری برای خروج غیرقانونی دام بیندیشند تا با کمبود قابل توجه دام و نوسان قیمت در بازار روبه‌رو نشویم.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news