امروز : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۷:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

درخواست احمد توکلی از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای خطاب به آیت‌الله هاشمی شاهرودی بر لازم‌الاجرا بودن نظرات اعلامی توسط هیأت عالی مجمع تشخیص مصلحت درمورد لایجه بودجه سال۱۳۹۷ تاکید کرد.

به گزارش بصیرنیوز،

احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای خطاب به آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آوزده است: همانگونه که مستحضرید مقام معظم رهبری مستند به ذیل اصل ۱۱۰ قانون اساسی مبنی‌ بر این که «رهبر می‌تواند بعضی از وظایف و اختیارات خود را به شخص دیگری تفویض کند»، وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام را به مجمع تشخیص مصلحت نظام تفویض نموده اند. همچنین ایشان به‌موجب جزء «۱-۴» پیوست حکم دوره هشتم مجمع تشخیص مصلحت نظام (ابلاغی ۳۰/۵/۱۳۹۶)، مقرر فرمودند که «وظایف صحن مجمع در امر نظارت به‌ جمع برگزیده‌ای از اعضای مجمع انتقال یابد و انتخاب این جمع برعهده اعضای مجمع است».

این نامه می‌افزاید: برهمین اساس نیز مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای این دوره اقدام به تعیین اعضای هیأت نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام نمود.

در ادامه این نامه تصریح شده است: هیأت مذکور نیز در راستای وظایف مقرر در ماده (۷) «مقررات نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» نسبت به بررسی مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ اقدام و پس از بررسی دقیق کارشناسی، ایرادات این مصوبه را مطابق مقررات مزبور، جهت اعمال در مصوبه مجلس به شورای نگهبان ارسال نمود و شورای نگهبان ایرادات اعلامی هیأت نظارت را به پیوست نظرات خود به مجلس شورای اسلامی اعلام نموده است. لکن باعنایت به اطلاعات رسیده، کمیسیون تلفیق و صحن مجلس شورای اسلامی، با وجود وصول این نظرات، در بررسی‌های خود، صرفاً به ایرادات شورای نگهبان توجه کرده و نسبت به نظرات هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص توجهی نداشته و آن را لازم‌الاتباع قلمداد نمی‌نمایند.

توکلی در انتهای نامه خود آورده است:‌ لذا ضروری است لازم‌الاجرا بودن نظرات اعلامی توسط هیأت عالی نظارت که مستند به تفویض صلاحیت نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام از سوی مقام معظم رهبری است، تذکر دهید و الزامی بودن رعایت این نظرات به مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان ابلاغ شود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news