امروز : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۷:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آخرین وضعیت عرضه اقلام اساسی تنظیم بازار در مازندران

به‌منظور ایجاد ثبات بازار مصرف و جلوگیری از نوسانات کاذب قیمت کالاهای اساسی در ایام پایانی سال‌جاری و برای حفظ آرامش بازار، توزیع اقلام اساسی بر اساس سهمیه‌های اعلام‌شده و با نظارت کمیته تنظیم بازار از ۱۵ بهمن ماه در سطح استان مازندران شروع و تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۷ ادامه دارد.

به گزارش بصیرنیوز،

به‌منظور ایجاد ثبات بازار مصرف و جلوگیری از نوسانات کاذب قیمت کالاهای اساسی در ایام پایانی سال‌جاری و تعطیلات نوروزی و برای حفظ آرامش بازار، توزیع اقلام اساسی مانند، گوشت قرمز، گوشت مرغ، سیب، پرتقال، تخم مرغ، کره و روغن، بر اساس سهمیه‌های اعلام‌شده و با هماهنگی و نظارت کمیته تنظیم بازار از ۱۵ بهمن ماه در سطح مازندران شروع و تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۷ ادامه دارد.

وی افزود: ۱۴۰ تن گوشت قرمز، یک‌هزار و ۱۴۰ تن گوشت مرغ ، ۷۵ تن تخم مرغ، ۵۰۰ تن سیب و ۵۰۰ تن پرتقال برای تنظیم بازار در ایام پایانی سال در استان مازندران در نظر گرفته شد.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: قیمت گوشت مرغ برای مصرف‌کننده کیلویی ۶ هزار و ۲۰۰ تومان و تخم مرغ شانه‌ای ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شد.

این مسئول بیان کرد: ۵۰ تن ذخیره احتیاطی پرتقال و سیب به‌صوت متمرکز برای این ایام لحاظ شده است.

نگهدار تصریح کرد: در صورت جذب ۷۰ درصد از سهمیه گوشت مرغ، گوشت قرمز و تخم مرغ توسط مصرف‌کنندگان تا ایام پایانی سال جاری، سهمیه‌های افزایشی در مرحله دوم متعاقباٌ اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: قیمت سیب، پرتقال و گوشت قرمز در زمان توزیع در نیمه دوم اسفند ماه از طریق وزارت متبوع به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی مازندران بیان کرد: شرکت بازرگانی و دولتی ایران در صورت تقاضای کمیسیون تنظیم بازار استان به روغن نباتی با قیمت حداکثر پنج درصد زیر قیمت حاشیه بازار، نسبت به تامین و تحویل آن به استان‌های متقاضی اقدام می‌کند.

نگهدار گفت: قیمت فروش کره در بسته‌بندی ۱۰۰ گرمی بر اساس قیمت اعلامی کمیسیون تنظیم بازار استان است.

به گزارش بلاغ، گفتنی است قیمت و میزان اقلام تنظیم بازاری طی سال گذشته در مازندران به شرح ذیل بوده است:

۷۰۰ تن برنج هندی با قیمت ۳۵ هزار ریال درب انبار و قیمت ۳۸ هزار ریال مصرف‌کننده، برنج اروگویه با قیمت ۲۴ هزار ریال درب انبار و ۲۷ هزار ریال مصرف‌کننده، توزیع مرغ منجمد به میزان ۴ هزار و ۵۰۰ تن با قیمت کیلویی ۵۵ هزار ریال درب سردخانه و قیمت ۵۹ هزار ریال مصرف‌کننده، ۳۵ تن گوشت قرمز با قیمت ۲۲۰ هزار ریال درب سردخانه و قیمت ۲۲۸ هزار ریال مصرف‌کننده، ۴۰۰ تن پرتقال با قیمت ۲۰ هزار ریال، ۴۰۰ تن سیب دماوندی با قیمت ۳۵ هزار ریال، توزیع شکرنیز بدون محدودیت و با قیمت ۲۵ هزار و ۲۰۰ ریال درب انبار و قیمت ۲۸ هزار و ۵۰۰ ریال مصرف‌کننده و توزیع کره‌خوراکی بدون محدودیت در بسته‌های ۱۰۰ گرمی با قیمت ۲۹ هزار ریال و در بسته‌های ۵۰ گرمی با قیمت ۱۵ هزار ریال.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news