امروز : پنج شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۸:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«ترزا می» و «بن‌سلمان» درباره«ایران» توافق کردند

«ترزا می»، نخست‌وزیر انگلستان و «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی بعد از دیدار در ساختمان «وست‌مینستر» در لندن بر اهمیت آنچه «مقابله با دخالت‌های ایران» خوانده شده تأکید کردند.

به گزارش بصیرنیوز، نخست‌وزیر انگلستان و ولیعهد عربستان سعودی بعد از دیدار روز چهارشنبه در لندن بر اهمیت آنچه «مقابله با دخالت‌های ایران» خوانده شده تأکید کردند.

«ترزا می»، نخست‌وزیر انگلستان و «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی بعد از دیدار در ساختمان «وست‌مینستر» در لندن بر اهمیت آنچه «مقابله با دخالت‌های ایران» خوانده شده تأکید کردند.

دفتر نخست‌وزیری انگلیس در بیانیه‌ای با اعلام این موضوع افزود نخست وزیر انگلیس و، ولی عهد عربستان همچنین توافق کرده‌اند همکاری‌ها را به منظور مقابله با آنچه «فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران در منطقه» خوانده شده، تقویت کنند.

دیدار بن سلمان با ترزا می، امروز، چهارشنبه در حالی ساختمان نخست‌وزیری انگلیس در منطقه وست‌مینستر لندن انجام شد که معترضان به سیاست‌های عربستان مقابل این ساختمان تجمع کرده بودند.

سفر سه روزه این شاهزاده جوان به انگلیس که معمار اصلی جنگ یمن و سیاست خارجی تنش‌زای عربستان سعودی در سال‌های گذشته بوده قرار بود ماه گذشته میلادی انجام شود، اما به دلیل نگرانی از بیم اعتراضات به تعویق افتاده بود.

عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن، این کشور فقیر عربی را هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به کشته شدن هزاران نفر از غیرنظامیان و گسترش فقر و بیکاری و آوارگی و بیماری‌های واگیردار در یمن منجر شده است.

انگلستان از زمان آغاز جنگ یمن مجوز فروش بیش از ۶.۴ میلیارد دلار تسلیحات اعم از جنگنده، بمب و موشک به عربستان را صادر کرده است. لندن و ریاض در ماه سپتامبر یک توافقنامه دفاعی جدید امضا کردند.

 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news