امروز : پنج شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۱۲:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرمانده انتظامی فریدونکنار:

با عوامل بی‌نظمی در مراسم چهارشنبه سوری برخورد جدی می‌شود

فرمانده انتظامی فریدونکنار خاطرنشان کرد: بر اساس قانون و به صورت قاطعانه نسبت به تحرکات مجرمانه در مراسم چهارشنبه‌سوری برخورد می‌شود.

به گزارش بصیرنیوز، غلامحسین رمضان‌نژاد در گفت‌وگو با بصیرنیوز با اشاره به تمهیدات درنظر گرفته شده برای چهارشنبه آخر سال، اظهار کرد: باتوجه به اینکه بعضی از افراد فرصت‌طلب با سوءاستفاده از برگزاری مراسم چهارشنبه سوری اقدام به اخلال در نظم عمومی، ایجاد حریق، سد معبر در اماکن و معابر عمومی و ایجاد مزاحمت برای نوامیس مردم می‌کنند تمهیداتی جدی برای برخورد با این افراد از سوی فرماندهی انتظامی و دادستانی فریدونکنار در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: هرگونه تحرکات ضداخلاقی و ضد ارزشی، تهیه، توزیع و استفاده غیرمجاز از مواد محترقه که موجب رعب و وحشت و سلب آسایش شهروندان و جلوگیری از کسب و کار در مراکز تجاری شود به موجب قانون، جرم محسوب می‌شوند و بر اساس قانون و به صورت قاطعانه نسبت به تحرکات مجرمانه در مراسم چهارشنبه‌سوری برخورد می‌شود.

فرمانده انتظامی فریدونکنار خواستار نظارت بیشتر والدین بر رفتار فرزندان در هفته‌های پایانی سال شد و تصریح کرد: از والدین، مربیان آموزش و پرورش و مسئولان مراکز آموزش عالی انتظار می‌رود هشدارهای لازم را درخصوص جلوگیری از اتفاقات چهارشنبه آخر سال به فرزندان و دانش‌آموزان دهند.

رمضان‌نژاد یادآور شد: به استناد ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی “هرکس با هیاهو و جنجال یا حرکات غیرمتعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال در نظم و آسایش عمومی شود و یا مردم را از کسب کار بازدارد به حبس از سه ماه تا یک سال و ۷۴ ضربه شلاق محکوم می‌شود.”

وی تاکید کرد: به عاملین تهیه، توزیع، اختفا، نگهداری و استفاده کنندگان مواد محترقه و منفجره غیرمجاز هشدار داده می‌شود تا از عرضه این مواد خودداری کنند که در غیر اینصورت به موجب قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز به حبس از ۶ ماه تا دو سال و یا به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه محکوم می‌شوند.

فرمانده انتظامی فریدونکنار گفت: شهروندان فریدونکناری می‌توانند در صورت اطلاع از محل تهیه و توزیع مواد محترقه و منفجره این موارد را به فوریت پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news