امروز : جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۲۱:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۶ ورزش مناسب مخصوص سالمندان

گاهی افراد با افزایش سن تمایل به کم تحرکی دارند. این می‌تواند به خاطر مشکلات سلامتی که فرد با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، به علت ترس از افتادن و یا در نتیجه دردی باشد که شخص در قسمت‌های مختلف بدن دارد. اما این بی‌تحرکی خود می‌تواند منجر به بروز مشکلات بیشتری در سلامتی فرد شود.

به گزارش بصیرنیوز،

تشخیص تفاوت بین اختلال اضطرابی بیمارگونه با نگرانی و اضطراب طبیعی معمولا برای بسیاری از افراد کار ساده‌ای نیست.به نقل از بیتوته طبق بیانیه “انجمن روان پزشکی آمریکا” اختلال اضطرابی شامل احساس ترس یا اضطراب مفرط است که اغلب با گرفتگی ماهیچه‌ها و رفتار‌های اجتنابی توام است.

این اختلال که به چندین نوع مختلف از جمله اختلال پانیک، فوبیا و اختلال اضطراب اجتماعی و … دسته‌بندی می‌شود، یکی از شایع‌ترین مشکلات سلامت روان در جهان است و بر اساس مقاله‌ای که به تازگی در سایت مدیکال دیلی منتشر شده، علائم و نشانه‌های آن می‌تواند در تظاهرات فیزیکی و رفتار‌های ظاهری نمود پیدا کند که برخی از شایع‌ترین آن‌ها عبارتند از:

گرفتگی ماهیچه‌ها:

درد بدن که انواع مختلفی همچون میگرن و درد مفصلی را شامل می‌شود می‌تواند نشانه‌ای از اختلال اضطراب فراگیر باشد. اگرچه تحقیقات کافی در مورد این نوع از اختلال اضطرابی انجام نگرفته است.

آکنه:

بررسی‌ها نشان می‌دهد افراد بزرگسال مبتلا به آکنه سطح بالاتری از اضطراب را تجربه می‌کنند. در واقع تولید فزاینده هورمون‌های استرس، ترشح چربی پوست صورت را بیشتر می‌کند.

وسواس عملی:

اختلال وسواس فکری – عملی با رفتار‌ها و افکار وسواسی شناخته می‌شود که کنترل آن‌ها سخت است. فرد تا زمانیکه به احساس آرامش روانی برسد به تکرار این رفتار ادامه می‌دهد و به طور مثال چک کردن در هنگام خروج از ساختمان یکی از آنهاست.

اختلال خواب:

مشکلات مزمن خواب می‌تواند نشانه هشداردهنده‌ای باشد، زیرا بین بی خوابی و اضطراب رابطه‌ای نزدیک وجود دارد.

خودهوشیاری:

اضطراب اجتماعی از موقعیت‌هایی ناشی می‌شود که مستلزم تعاملاتی در شرایط غیر قابل پیش بینی است. به طور مثال می‌توان به صحبت کردن پشت تلفن یا برقراری مکالمه در یک مهمانی اشاره کرد. افرادی که از اضطراب اجتماعی رنج می‌برند ناخودآگاه قضاوت دیگران را نسبت به خودشان بزرگ می‌کنند که این تصور می‌تواند با نشانه‌های ظاهری مختلفی از جمله افزایش ضربان قلب، تعریق، حالت تهوع و لرزش دست‌ها خود را نشان دهد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news