امروز : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۱:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

قیمت سمعک در ایران چقدر؟

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، به ارزیابی بازار سمعک در کشور پرداخت و گفت: قیمت سمعک بر اساس عرضه و تقاضا در بازار تعیین می‌شود.

به گزارش بصیرنیوز،

دکتر رضا مسائلی با عنوان این مطلب که بیش از ۱۰ شرکت وارد کننده سمعک داریم، اظهارداشت: آمار‌ها نشان می‌دهد در سال بیش از ۱۱۵ هزار سمعک در مدل‌های مختلف از کشور‌هایی که در تولید سمعک دارای تکنولوژی بالایی هستند، وارد کشور می‌شود.
وی از کشور‌هایی همچون آلمان، دانمارک و ژاپن، به عنوان کشور‌های پیشرو در تولید سمعک نام برد و گفت: سمعک‌های وارداتی به کشور، اغلب از این کشور‌ها می‌آید.

مشاور وزیر بهداشت در واکنش به وجود سمعک قاچاق در بازار تجهیزات پزشکی کشور، اظهارداشت: وزارت بهداشت به همراه دانشگاه‌های علوم پزشکی، بر محصولاتی که در بازار تجهیزات پزشکی عرضه می‌شود، نظارت دارند.

مسائلی در ارتباط با قیمت سمعک در بازار کشور، گفت: قیمت سمعک با توجه به مختصات و آپشن‌های هر دستگاه متفاوت است، اما به طور میانگین قیمت سمعک بین ۳ تا ۶ میلیون تومان است.

وی ادامه داد: البته سمعک‌هایی تا قیمت ۹ میلیون تومان هم داریم که از تجهیزات پیشرفته تری برخودارند. اما، عموما قیمت سمعک‌ها بین ۳ تا ۶ میلیون تومان است.

مشاور وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه مجوز‌های ما برای واردات با کیفیت‌ترین سمعک‌ها صادر می‌شود، افزود: سمعک‌های زیادی با کیفیت پایین هم در دنیا وجود دارد که ما اجازه واردات آن‌ها را نمی‌دهیم.

مدیرکل تجهیزات پزشکی، در ارتباط با الصاق برچسب اصالت بر روی تجهیزات پزشکی، اظهارداشت: از ابتدای سال آینده الصاق این برچسب بر روی برخی تجهیزات پزشکی آغاز می‌شود که سمعک هم در این لیست قرار دارد.

وی تاکید کرد: این اقدام در راستای احراز کیفیت کالا‌های پزشکی صورت می‌گیرد که از مبادی قانونی وارد کشورمان می‌شود. در واقع، مصرف کننده با رهگیری کد‌هایی که روی بسته‌های سمعک الصاق شده است، می‌تواند از کیفیت محصول مطلع شود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news