امروز : یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۲۲:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برای سفره هفت سین چقدر هزینه می‌شود؟

سفره‌های هفت سین آماده قیمت‌های متفاوتی از ۳۰ تا ۱۰ هزار تومان دارند. با این حال هر کدام از اقلام سفره هفت‌سین به طور جداگانه هم فروخته می‌شوند.

به گزارش بصیرنیوز،، کمتر از ده روز به پایان سال باقیست و خانواده‌ها به غیر از خرید کالاهای ضروری، چون خوراک و پوشاک به فکر فراهم کردن  وسایل هفت سین هستند که شامل ماهی قرمز، سمنو، سرکه می‌شود.سفره‌های هفت سین آماده قیمت‌های متفاوتی از ۳۰ تا ۱۰ هزار تومان دارند. با این حال هر کدام از اقلام سفره هفت‌سین به طور جداگانه هم فروخته می‌شوند.

یکی از اقلام مربوط به سفره هفت سین تخم مرغ رنگی استف که هر عدد بین ۲ تا ۴ هزار تومان قیمت دارد. با این حال تخم‌مرغ رنگی ۵ هزار تومانی هم در بازار دیده شده است.ماهی قرمز هم که جزئی از سفره هفت سین است، این روزها خوب فروخته می‌شود. قیمت ماهی قرمز با توجه به اندازه آن از ۲ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۱۲ هزار تومان ادامه دارد.

تنگ ماهی نیز از جمله اقلامی است که به وفور فروخته می‌شود. قیمت یک تنگ ماهی بسته به شفافیت شیشه یا نوع طراحی آن بین ۱۰ تا ۵۰ هزار تومان است.سمنو دیگر عضو سفره هفت‌سین است که قیمت یک کیلو سمنوی اعلا در بازار بین ۶ تا ۸ هزار تومان است. سبزه‌های کوچک و بزرگ هم از ۵ تا ۱۰ هزار تومان قیمت دارند؛ همچنین قیمت هر کیلو سنجد حدود ۱۲ هزار تومان برآرود می‌شود.

هر بته سیر خشک‌شده تزئینی هم بین ۳ تا ۵ هزار تومان فروخته می‌شود؛ به علاوه هر کیلو سیب قرمز که جزء دیگری از سفره هفت سین است نیز به طور متوسط ۳۵۰۰ تومان قیمت دارد.

گفتنی است، قیمت‌ها برای ظروف سفره هفت سین سفالی از رقم ۳۰ هزار تومان آغاز می‌شود که بیشتر این کالاها از جنس سفال بوده و در مقایسه با سایر کالاهای مشابه تزئینات کمتری دارد، ظروفی هفت سین از جنس برنج ۶ عدد ۸۰ هزار تومان قیمت گذاری شده که این وسایل با توجه به رنگ و جنسشان مخاطبان خاص خود را دارد، مجموعه هفت سین سرامیکی مدل پایه دار به قیمت ۱۴۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که تفاوت قیمت آن بیش از هر چیز در جنس آن نهفته است، ظروف هفت سین سفالی میناکاری شده ۲۸۴ هزار تومان و همین ظروف با میناکاری بیشتر به قیمت ۵۴۳ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

همچنین در بین این شلوغی‌ها دیزانیرها نیز درآمد خوبی به جیب می‌زنند و برای چیدن یک سفره هفت سین از ۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان بسته به مدل و طراحی از مشتری دریافت می‌کنند.

حال با در کنار هم قرار دادن تمامی این هزینه‌ها برای پهن کردن سفره هفت سین باید حداقل ۶۰ هزار تومان و حداکثر یک میلیون تومان هزینه کرد که این رقم برای خانوارهای دهک‌های پایین در نظر گرفته شده، زیرا با چرخی در خیابان‌های بالای شهر هزینه پهن کردن یک سفره هفت سین حتی به ۵ میلیون تومان هم می‌رسد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news