امروز : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۵:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مهم است درباره ایران حرف می‌زنیم یا کی‌روش؟!

از فوتبال ایرانی می گویم که زیر نظر کی‌روش رشد کرده و با تکیه به اندیشه های او قدم در میدان جام جهانی می گذارد. اشتباه بزرگ ما این است که فکر کنیم، ایران در جام جهانی چیزی برای از دست دادن ندارد.

به گزارش بصیرنیوز،

«سانتیاگو سگورولا» نویسنده شهیر و تاثیرگذار دنیای فوتبال و به خصوص فوتبال اسپانیا در آستانه بازی‌های تدارکاتی ملی و آماده سازی تیم ها برای حضوری مقتدرانه در جام جهانی ۲۰۱۸ یادداشتی تامل برانگیز منتشر کرده که نشان از هراس کارشناسان اسپانیایی از اندیشه های مردی به نام کارلوس کی‌روش دارد:

«مهم است، درباره ایران حرف می‌زنیم یا درباره کی‌روش، واقعا مهم است و اگر تیم ملی فوتبال ایران را بدون کی‌روش و اندیشه های او زیر تیغ نقد بگیریم و آن را تحلیل کنیم کاملا اشتباه کرده ایم. به عقیده من فوتبال ایران در چند سال گذشته پوست انداخته و کی‌روش به رغم نقاط مثبت و منفی شناخته شده‌اش، در این عرصه کاملا موفق عمل کرده است، بعید است فدراسیون فوتبال ایران و اهالی فوتبال این کشور از کارلوس پرتغالی دلخور و ناراضی باشند، او کارش را خوب انجام داده و تیمی موفق و حرفه ای ساخته است.

نکته بسیار مهم استفاده کی‌روش از جوانان ایرانی شاغل در لیگ حرفه ای کشورهای دیگر است و گویا اعتقاد چندانی به ستاره های شاغل در لیگ برتر ایران نداشته است، البته معلوم است که دو تیم مهم پایتخت همیشه در تیم ملی ایران سهمی قابل توجه داشته اند و این را اطلاعات قابل دسترس در منابع آماری و خبری تایید می کنند اما جمعی از جوانان کلیدی تیم ملی ایران را ستاره هایی می سازند که کی‌روش در خارج از فوتبال ایران، آنها را شناسایی کرده و به تیم ملی آورده است.

ایران رقیب اسپانیا در مرحله گروهی است و طبق قوانین نانوشته فوتبال حرفه ای باید این رقیب را جدی گرفت و حتی اگر بشود معنای منفی آن را کنار گذاشت باید از آن ترسید. اما اگر از ترس حرف می زنم منظورم فقط «فوتبال ایران» نیست بلکه از فوتبال ایرانی می گویم که زیر نظر کی‌روش رشد کرده و با تکیه به اندیشه های او قدم در میدان جام جهانی می گذارد.

اشتباه بزرگ ما این است که فکر کنیم، ایران در جام جهانی چیزی برای از دست دادن ندارد و قرار است فقط به فکر ایثار و فداکاری باشد که اگر شکست خورد لااقل مدعی شود که تمام تلاشش را کرده است، هرگز اینگونه نیست، فوتبال ایران با کی‌روش برنامه دارد و با برنامه مقابل اسپانیا صف آرایی خواهد کرد، این را اگر فراموش کنیم خود را برای یک اتفاق عجیب آماده کرده ایم، اتفاقی که حتی دوست ندارم، از آن چیزی بنویسم اما به فوتبال ملی اسپانیا در این خصوص هشدار جدی می دهم.

نام کی روش در کنار تیم ملی ایران کارشناسان اسپانیایی را به هراس انداخته است!

اندیشه های کی‌روش خطرناک است، او با فوتبال اسپانیا غریبه نیست و مردانی در اختیار دارد که دوستش دارند و برای کشور خود با تمام قدرت خواهند جنگید، در نبرد احساس و عاطفه برگ برنده خاصی مقابل ایران در اختیار نداریم، آنها مثل ما عاشق پرچم و نام کشور خود هستند، برای شکست خوردن وارد میدان نخواهند شد و سیستم مربی خود را در زمین پیاده خواهند کرد، اگر منتظر قدم آنها باشیم تا برای قدم خود فکر کنیم، باخته ایم، باید از آنه جلوتر باشیم و به نام فوتبال اسپانیا و اقتدارش در جهان حساس باشیم.»

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news