امروز : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۵:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مقابله سیر با عفونت‌های تنفسی

مطالعه جدید نشان می‌دهد ترکیب سولفور فعال موجود در سیر می‌تواند با باکتری‌های قوی موجود در عفونت‌های مزمن نظیر فیبروز کیستیک مقابله کند.

به گزارش بصیرنیوز،

سیر که به خاطر خواص ضدویروسی، ضدباکتریایی، ضدقارچی و آنتی اکسیدانی اش در جهان شناخته شده است، می‌تواند بسیاری از مشکلات سلامت را نیز حل کند.
یافته‌ها نشان می‌دهد ترکیب سولفور و آجوئن (ajoene) موجود در سیر می‌تواند قوی‌ترین مقاومت باکتریایی را داشته باشد و قادر به نابودی ترکیبات مهم در سیستم‌های ارتباطاتی باکتری هاست.

آجوئن همچنین به شبکه محافظ پیرامون باکتری‌ها موسوم به بیوفیلم آسیب می‌رساند.

زمانیکه بیوفیلم نابوده یا تضعیف شود، هم آنتی بیوتیک و هم سیستم ایمنی خود بدن می‌توانند به شکل مستقیم تری به باکتری‌ها حمله کنند و در نتیجه عفونت را از بین ببرند.

تیم هولم جاکوبسن، استادیار دانشگاه کپنهاگ دانمارک، در این باره می‌گوید: «ما معتقدیم این متد می‌تواند منجر به درمان بیماران شود چراکه عفونت‌های مزمن نظیر فیبروز کیستیک می‌تواند بسیار قوی باشد.»

وی در ادامه می‌افزاید: «ما در حال حاضر دانش و آگاهی کافی برای توسعه داروی سیر و آزمایش آن بر روی بیماران داریم.»

در این مطالعه مشخص شد ajoene دارای توانایی ممانعت از مولکول‌های تنظیم کننده کوچک RNA در دو نوع باکتری هست: Staphylococcus aureus عامل عفونت‌های پوست و Pseudomonas aeruginosa عامل ذات الریه و عفونت‌های مجاری ادراری.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news