امروز : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۶:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برنامه روحانی برای نوروز ۹۷ چیست؟

برخی منابع خبری از سفر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در ایام نوروز ۹۷ به کشور‌های آذربایجان و ترکمنستان و ترکیه خبر می‌دهند.

به گزارش بصیرنیوز،

برخی منابع خبری از سفر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در اواخر هفته اول فروردین ۹۷ به دو کشور آذربایجان و ترکمنستان خبر می‌دهند.
پیش از این روحانی در ۱۷ مرداد ۹۵ به دعوت رسمی الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان برای سفری دو روزه راهی این کشور شد و در کاخ زاگولبا مورد استقبال رسمی همتای آذربایجانی خود قرار گرفت. در اسفند ۹۵ الهام علی اف به تهران آمد و ایران و آذربایجان برای توسعه همکاری‌های دو جانبه یادداشت تفاهم همکاری امضاء کردند.

همچنین قربانقلی بردی محمد اف رییس جمهوری ترکمنستان در آذر ماه ۹۴ به تهران آمد و در مجموعه فرهنگی – تاریخی سعد آباد مورد استقبال رسمی رئیس جمهور کشورمان قرار گرفت در جریان سفر محمد اف ایران و ترکمنستان ۹ سند همکاری امضا کردند.

یادداشت تفاهم همکاری در زمینه بهداشتی و پزشکی، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه پست، یادداشت تفاهم همکاری احداث خط برق مرو- سرخس، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه ورزشی، یادداشت تفاهم همکاری در خصوص احداث جاده عشق آباد – ترکمن آباد، یادداشت تفاهم در خصوص همکاری‌های مشترک در زمینه راه و ترابری و شهرسازی و یادداشت تفاهم همکاری در زمینه حمل و نقل راه آهن و… به امضا رسید.

پیش از این روحانی در اسفند ۹۳ به ترکمنستان سفر کرد و در کاخ آغوزخان عشق آباد مورد استقبال محمد اف قرار گرفت در جریان این سفر ایران و ترکمنستان ۱۷ سند همکاری در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، حقوقی و علمی و فناوری امضا کردند.

سفر روحانی به ترکیه برای شرکت در نشست سوچی

شبکه استار ترکیه به نقل از منابع خبری ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد که توافق لازم در خصوص برگزاری دور دوم نشست روسای جمهور ترکیه، روسیه و ایران درباره سوریه پس از مذاکره تلفنی اخیر اردوغان با حسن روحانی و ولادیمیر پوتین همتایان ایرانی و روسی وی حاصل شده است.

منابع خبری ترکیه تاریخ دقیق این نشست را اعلام نکرده‌اند، اما پیگیری‌های خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان حاکی از برگزاری این نشست سه جانبه در در اواخر تعطیلات نوروزی دارد.

دور اول نشست سه جانبه سران ترکیه، روسیه و ایران درباره بحران سوریه موسوم به نشست سوچی، چهارشنبه ۲۲ نوامبر (یکم آذر ۹۶) در شهر سوچی روسیه برگزار شد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news