امروز : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۲۱:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

معاون رئیس‌جمهور عراق، ایران را به دخالت متهم کرد

«ایاد علاوی» معاون رئیس‌جمهور عراق با حضور در برنامه «حوار التاسعه» در شبکه تلویزیونی «هنا بغداد» مدعی مداخله ایران در امور عراق شد.

به گزارش بصیرنیوز،معاون رئیس‌جمهور عراق در اظهاراتی تلویزیونی ضمن حمایت از عربستان، مدعی مداخله ایران در امور عراق شد.

«ایاد علاوی» معاون رئیس‌جمهور عراق با حضور در برنامه «حوار التاسعه» در شبکه تلویزیونی «هنا بغداد» مدعی مداخله ایران در امور عراق شد.

این سیاستمدار سرشناس عراقی که از حامیان سیاست عربستان در منطقه است، گفت: ایران حق دخالت در امور عراق را ندارد و امیدوارم رابطه با عربستان «راهبردی» باشد.

علاوی افزود: اگر اختلافات سیاسی ادامه پیدا کند، از دولت کنار خواهد رفت. او در ادامه ادعا کرد: مداخله مرجعیت به اسم نخست‌وزیر منجر به فاجعه خواهد شد.

علاوی در ادامه به اقدامات اخیر هیأت مقابله با فساد در عراق پرداخت و گفت: این اقدامات نشان‌دهنده ضعف و عقب‌نشینی است و پارلمان باید این وضعیت را بررسی کند.

وی ادامه داد: این هیأت با تنش در روابط و تأثیر بر افکار عمومی عراق در ارتباط است و روند سیاسی باید «فراگیر» باشد.

معاون رئیس‌جمهور عراق سپس تصریح کرد: قانون اساسی، نقص بزرگی دارد و روند سیاسی به صورت رسمی «تقسیم شده» است و این سیاست که منجر به خلق داعش شد، باید کنار گذاشته شود.

علاوی سپس بر اصلاح روند سیاسی به صورت ریشه‌ای و کار در راستای آشتی فراگیر تأکید کرد و افزود: احزاب اسلامی در رهبری کشور شکست خورده‌اند، من با آن‌ها در ارتباط نیستم و روش من متفاوت است.

وی در عین حال گفت که اهل طایفه‌گرایی نیست.

ایاد علاوی امروز (چهارشنبه) در اظهارات دیگری از لغو حکم ممنوعیت پرواز‌ها از دو فرودگاه «اربیل» و «سلیمانیه» (در سه شنبه “دیروز”) استقبال کرد و آن را گامی مثبت برای بستن نهایی پرونده اختلافات دانست.

بر اساس بیانیه دفتر او، از بین بردن تمام اختلافات قانونی میان بغداد و اربیل، تأثیرات مثبتی بر تمام روند سیاسی و وحدت تلاش‌ها خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news