امروز : پنج شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۲:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پاسخ ظریف به «عوام‌فریبی‌ها» علیه ایران

وزیر خارجه ایران، روز چهارشنبه از فضاسازی‌های کشور‌های غربی علیه ایران و متهم کردن این کشور به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه خاورمیانه انتقاد کرد.

به گزارش بصیرنیوز،«محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران روز چهارشنبه در حساب کاربری‌اش در توئیتر با استناد به گزارش اخیر «مرکز تحقیقات صلح استکهلم» درباره صادرات تسلیحات آمریکا به منطقه غرب آسیا از فضاسازی‌های کشور‌های غربی علیه ایران و متهم کردن تهران به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه انتقاد کرد.

آقای ظریف در توئیتر با انتشار نموداری از «مرکز تحقیقات صلح استکهلم» که واردات سلاح از آمریکا توسط کشور‌های خاورمیانه را نشان می‌دهد نوشت: «آمریکا نیمی از صادرات سلاحش را به منطقه ما پمپاژ می‌کند. بخش اعظم این سلاح‌ها به دست سران کشور‌های ماجراجو و بی‌تجربه‌ای می‌افتند که در جنایات جنگی نقش دارند. علی‌رغم این، ادعا می‌شود ایران منشأ بی‌ثباتی است. جالب است که واقعیات بزرگترین دشمن عوام‌فریبی و پوپولیسم هستند.»


نموداری که «محمد جواد ظریف» در توئیترش منتشر کرد

موداری که «ظریف» منتشر کرده، واردات سلاح توسط کشور‌های منطقه غرب آسیا از آمریکا را نشان می‌دهد. این نمودار نشان می‌دهد کشور‌های عربستان سعودی، امارات و مصر بزرگترین واردکننده سلاح‌های آمریکایی هستند.

این آمار‌ها را مرکز تحقیقات صلح استکهلم در گزارشی که روز دوشنبه منتشر شد، ارائه کرده است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news