امروز : پنج شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۱۹:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تصمیم منصوریان باعث دلخوری شفر از کی‌روش!

وینفرد شفر از برنامه تیم ملی شاکی است.

به گزارش بصیرنیوز،

وینفرد شفر بعد از بازی با العین لب به گلایه از برنامه های تیم ملی گشود و گفت کارلوس کی روش باید بازی نوروزی این تیم را در تاریخ نهم فروردین برابر نفت ، لغو کند.

او که حالا تیمش  در کورس رقابت های سخت آسیایی است و در لیگ می خواهد نایب قهرمان شود و اقلا کارنامه امسالش بعد از کابوس ابتدای فصل ، با پایانی خوش به اتمام برسد ، با چالش داشتن ۶ ملی پوش در تیم کی روش روبرو شده است. ملی پوشانی که اتفاقا از میان شان ، سید حسین حسینی ، امید ابراهیمی ، پژمان منتظری و روزبه چشمی شانس بالایی برای سفر به روسیه دارند.

او حالا باید ۵ بازیکنش را احتمالا در اردوی تیم ملی ببیند . بازیکنانی که تازه روز هفتم فروردین بعد از حدود دو هفته دوری از تمرینات ، قرار است به شفر تحویل داده شوند تا روز نهم فروردین ماه در آزادی برابر نفت تهران بازی کنند.

شفر هر طور فکر می کند ، می بیند بازیکنانش در روز نهم حتی نمی توانند او را روی نیمکت همراهی کنند! آن هم برای استقلالی که تیام را هم آن موقع نخواهد داشت و  خیلی هم دستش از نظر تعدد بازیکن باز نیست!

برای همین هم هست که استقلالی ها درخواست لغو بازی با نفت را دارند. شفر که در طول مدت حضورش در ایران سعی کرده مدام در دعواهای مختلفی که بین کی روش  و بقیه رخ داده ، اعلام بی طرفی کند یا حتی خیلی ملو از اردوها و برنامه های تمرینی تیم ملی حمایت هم بکند و بیشتر وارد چالش با برخوردهای از نظر خودش ناامیدکننده برانکو همتایش در پرسپولیس شده بود ، حالا دلخور است و می گوید سرمربی تیم ملی برای کمک به او باید به سازمان لیگ اعلام کند بازی استقلال لغو شود.

اما آیا این امکان وجود دارد؟ پاسخ کاملا منفی است. چون فشردگی بازی های لیگ و آسیا و تیم ملی اصلا اجازه تغییراتی از این دست را نمی دهد. اما چرا سازمان لیگ در زمان برنامه ریزی ، چنین برنامه فشرده ای را در نظر گرفته است؟ پاسخ خیلی ساده بوده. برنامه ها در ابتدای فصل به همه باشگاه ها از جمله استقلال اعلام شده بود. علیرضا منصوریان هم دقیقا مثل برانکو اعتقاد داشته بازیکنانش اگر روز نهم بازی کنند ، تا چهاردهم که قرار است در آسیا بازی آسیایی داشته باشند ، زمان لازم برای ریکاوری را دارند. او خواسته تا تیمش را برای بازی های آسیایی نگه دارد و این خواسته را به صورت مکتوب به سازمان لیگ اعلام کرده است.

حالا حتی اگر شفر با چالشی بزرگ روبرو باشد و به درستی اعلام کند ، این خواسته منصوریان از نظر او قابل پذیرش نبوده و تیم ملی باید از باشگاه ها هم حمایت کند و همراهی داشته باشد ، در شرایطی که روز ششم فروردین ، روز بازی های ملی فیفاست و تیم ملی این حق برای بازی دوستانه را نمی توانسته در سال جامجهانی به سادگی از دست بدهد ، این خواسته عملی نمی شود.

حالا شاید اتفاقات این بازی باعث دلخوری شفر از کی روش و به تبع آن استقلالی ها از تیم ملی شود اما حقیقت این است که این بار قطعا تیم ملی مقصر نبوده و سازمان لیگ در تعامل با سرمربیان و مدیران باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا این برنامه را چیده است و قطعا درخواست کی روش هم نمی تواند مبنایی برای لغو بازی ها باشد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news