امروز : جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۸:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

گرانترین شهر‌های جهان در سال ۲۰۱۸

گروه مطالعاتی مجله اکونومیست فهرست گرانترین شهر‌های جهان در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد.

به گزارش بصیرنیوز،گروه مطالعاتی مجله اکونومیست فهرست گرانترین شهر‌های جهان در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد.

به گزارش روزنامه گاردین، گروه مطالعاتی مجله اکونومیست فهرست گرانترین شهر‌های جهان را منتشر کرد.

بر این اساس، سنگاپور همچنان گرانترین شهر جهان برای زندگی است. پاریس در فرانسه، زوریخ در سوئیس، هنگ کنگ در چین و اُسلو در نروژ، به ترتیب در رتبه‌های اول تا پنجم این فهرست قرار دارند.

گروه مطالعاتی مجله اکونومیست پس از مقایسه بهای ۱۶۰ کالا و خدمات شامل بهای غذا، لباس، اجاره، حمل و نقل، صورت حساب ها، هزینه مدارس خصوصی، سطح کمک‌های دولتی، هزینه تفریح و بررسی گزارش سال ۲۰۱۸ هزینه زندگی در ۱۳۰ شهر جهان، فهرست گرانترین شهر‌های جهان در سال ۲۰۱۸ را اعلام کرد.

شهر سنگاپور در تمامی موارد مذکور در جایگاه نخست قرار دارد و گرانترین شهر برای زندگی است. این در حالی است که شهر‌های سئول، هنگ کنگ و توکیو (در ژاپن) گرانترین شهر برای خرید کالا‌های اساسی و اولیه هستند.

پاریس با قرار گرفتن در جایگاه دوم گرانترین شهر‌های جهان، در حال حاضر گرانترین شهر اروپا برای زندگی است. شهر‌های زوریخ، اسلو، ژنو، و کپنهاک (دانمارک) از گرانترین شهر‌های جهان برای خرید و اجاره خانه و تفریح هستند.

در فهرست گرانترین شهر‌های جهان از نگاه اکونومیست، سیدنی در استرالیا با پیشی گرفتن از لندن (در انگلیس) و نیویورک (در آمریکا) برای نخستین بار در میان ده شهر اول گران قرار گرفت.

در رتبه‌بندی اکونومیست شهر‌های دمشق (سوریه)، کاراکاس (ونزوئلا)، آلماتی (قزاقستان)، لاگوس (نیجریه) و بنگالور در هند جزء ارزانترین شهر‌های جهان هستند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news