امروز : جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۸:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شورای امنیت بازگشایی همه بنادر یمن را خواستار شد

شورای امنیت وخامت اوضاع انسانی در یمن محکوم و اعلام کرد که بیش از ۲۲ میلیون نفر نیاز به کمک‌های فوری دارند که این آمار در مقایسه با سال گذشته ۳.۴ میلیون نفر افزایش یافته است.

به گزارش بصیرنیوز، شورای امنیت سازمان ملل متحد روز پنجشنبه در بیانیه‌ای خواستار بازگشایی همه بنادر یمن به طور کامل و به صورت دائمی شد.

به گزارش السومریه نیوز، شورای امنیت وخامت اوضاع انسانی در یمن محکوم و اعلام کرد که بیش از ۲۲ میلیون نفر نیاز به کمک‌های فوری دارند که این آمار در مقایسه با سال گذشته ۳.۴ میلیون نفر افزایش یافته است.

شورای امنیت در مورد وخامت شدید اوضاع در یمن و تداوم این شرایط و آثار ویرانگر آن بر شهروندان یمنی به شدت ابراز نگرانی کرد.

شورای امنیت از همه طرف‌های درگیر خواستار پایان دادن به درگیری و گشایش همه بنادر یمن به منظور رساندن کمک‌های انسانی به افراد نیازمند شد.

ائتلاف عربی در سال ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) به بهانه حمایت از «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری فراری یمن، حمله نظامی به این کشور را آغاز کرد که نتیجه‌ای جز کشتار مردم بی دفاع، زخمی و آوارگی آنان و تخریب زیرساخت‌های این کشور فقیر برجای نگذاشته است

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news