امروز : جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۸:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بیانیه سه کشور اروپایی و آمریکا علیه روسیه

با بالا گرفتن تنش میان لندن و مسکو، کشورهای انگلیس، آلمان، فرانسه و آمریکا در خصوص حادثه «سکریپال» یک بیانیه مشترک صادر کردند.

به گزارش بصیرنیوز،در بیانیه مشترک صادره از سوی انگلیس، آلمان، فرانسه و آمریکا در خصوص حادثه «سکریپال» آمده است: این حادثه در واقع زیر پا گذاشتن حاکمیت انگلیس محسوب می شود.

در این بیانیه تاکید شده است: ما رهبران کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا حمله علیه سرگئی سکریپال در انگلیس در تاریخ ۴ مارس ۲۰۱۸ را محکوم می کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: در این حمله از گاز اعصاب برای اهداف نظامی استفاده شده و این همان گازی است که روسیه آن را میسازد. این حمله نخستین حمله با استفاده از گاز اعصاب در اروپا از زمان جنگ جهانی دوم به شمار می آید.

بیشتر بخوانید

افزایش جنگ لفظی میان مقامات انگلیس و روسیه

در این بیانیه تاکید شده است: هرگونه اقدام در استفاده از چنین گازی از سوی طرفهای دولتی درواقع نقض آشکار توافق نامه منع استفاده از سلاح های شیمیایی و قوانین بین المللی محسوب میشود و این مسأله امنیت همه ما را تهدید می کند.

گفتنی است که  نخست‌ وزیر انگلستان روز چهارشنبه دستور داد تا ۲۳ دیپلمات روسیه را از این کشور اخراج کنند.

این اقدام لندن به دنبال اتمام ضرب الاجل ۲ روزه این کشور به روسیه برای توضیح پیرامون موضوع مسمومیت «سرگئی سکریپال» جاسوس سابق روسیه و دخترش به انجام رسیده است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news