امروز : جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۸:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برگزاری نشست تعیین دستمزد کارگران با حضور ۳ وزیر

نشست بعدی شورای عالی کار، روز آینده با حضور وزرای اقتصاد، کار و صنعت، با دستورکار تعیین دستمزد کارگران برای سال ۹۷ برگزار می‌شود.

به گزارش بصیرنیوز، تاکنون دو جلسه شورای عالی کار با دستورکار تعیین دستمزد کارگران با حضور وزیر کار برگزار شده است، اما به دلیل اختلافات کارگری و کارفرمایی بر سر موضوعات مختلف، هنوز میزان افزایش مزد سال آینده مشخص نشده است.

بر اساس این گزارش کارگروه تعیین دستمزد کارگران هم در نشست‌های اخیر خود هزینه سبد معیشت کارگران را ۳ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان اعلام کرده است و مبنای تعیین دستمزد خواهد بود.

بر همین اساس طبق آخرین اطلاعات کسب‌شده از اعضای کارگروه تعیین دستمزد، فردا نشست بعدی شورای عالی کار با دستورکار بررسی سبد معیشت کارگری و افزایش دستمزد کارگران در سال ۹۷ برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

نامه ۲۱۴ نماینده مجلس به روحانی

حقوق یک کارگر الآن چقدر است؟

گفتنی است‌ در این نشست وزرای امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت حضور خواهند داشت و به نظر می‌رسد که جلسه نهایی این شورا در سال ۹۶ باشد.

بیش از ۱۳ میلیون کارگر در ایران مشمول قانون کار هستند که منتظر مصوبه افزایش دستمزد هستند.

بنابر این گزارش مجلس در لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور میزان افزایش مزد کارمندانی که زیر ۲ میلیون تومان حقوق می‌گیرند را ۱۸ درصد تعیین کرد.

هم‌اکنون حداقل دستمزد کارگران در سال جاری ۹۳۰ هزار تومان بود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news