امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۰:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تشکیل کمیسیون ویژه در مجلس برای بررسی ساختار دولت

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس از تشکیل کمیسیون ویژه‌ای در مجلس برای بررسی ساختار دولت خبر داد.

به گزارش بصیرنیوز،

عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، از تشکیل کمیسیون ویژه بررسی ساختار دولت در پارلمان خبر داد و گفت: برای یک بار هم شده باید تکلیف ادغام و تفکیک دستگاه‌های دولتی مشخص شود.
وی با اعلام اینکه کمیسیون ویژه ساختار دولت تشکیل شده و از سال آینده جلسات به صورت مستمر تشکیل میشود تا ساختار دولت ساماندهی شود، ادامه داد: امیدواریم کمیسیون مشترک هر چه سریعتر تکلیف ساختار دولت را برای همیشه روشن کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در بحث تفکیک وزارتخانه‌ها برخی معتقد به تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت هستند، افزود: بخش بازرگانی و صنعت و معدن همیشه به همدیگر چسبندگی دارند و یک نوع فرافکنی هم در این مورد وجود دارد. همیشه وزرایی که مسئولیت بازرگانی و صنعت و معدن را بر عهده داشتند، با چالش رو به رو بودند.

نماینده کرمانشاه در مجلس با تاکید بر اینکه باید چالش بین بخش بازرگانی و تولید حل شود، گفت: یک روز اصرار داشتیم که هربخشی یک وزیر داشته باشد و روز دیگر تصمیم گرفتیم که این دو بخش زیر نظر یک وزیر کار کند. نتیجه اینکه با بحث به این مهمی شکلی برخورد می‌کنیم و کار به اینجا می‌رسد که پس از مدتی که وزارت صنعت، معدن و تجارت داشتیم، دوباره می‌خواهیم به گذشته بازگردیم.

مصری با اشاره به اینکه هنگام ادغام وزارت بازرگانی با صنعت و معدن کلی هزینه روی دست نظام گذاشتیم، گفت: تابلو عوض کردیم و ساختمان‌ها و کارکنان در قالب یک وزارتخانه تعریف شدند و امروز دوباره زمزمه بازگشت به گذشته را سر می‌دهیم تا دوباره برای نظام هزینه درست کنیم.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news