امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۰:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دفاع مورینیو از عملکردش

سرمربی منچستریونایتد در واکنش به انتقادها به دفاع از خودش و کارنامه مربیگری اش پرداخته است.

به گزارش بصیرنیوز، ژوزه مورینیو که پس از حذف منچستریونایتد در مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان اروپا به دست سویا مورد انتقاد شدیدی قرار گرفته در نشست خبری امروز خودش برای ۱۲ دقیقه متوالی به دفاع از خودش و کارنامه مربیگری اش پرداخت. 

متن صحبت های مورینیو به نقل از Sky Sport چنین است:

هواداران حق دارند نظرشان را بیان کنند اما در فوتبال چیزی به اسم میراث وجود دارد. منظور شرایط تیمی است که یک مربی تحویل می گیرد. یونایتد تنها سه بار فاتح لیگ قهرمانان شده که آخرین آن به سال ۲۰۰۸ باز می گردد. آن ها در سال ۲۰۱۱ در مرحله گروهی حذف شدند، در سال ۲۰۱۳ در مرحله یک هشتم مغلوب تیم من شدند، در سال ۲۰۱۴ در مرحله یک چهارم حذف شدند، در سال ۲۰۱۵ در لیگ قهرمانان نبودند و در سال ۲۰۱۶ هم باز در مرحله گروهی حذف شدند. در سال ۲۰۱۷ با من در لیگ اروپا حضور داشتند و قهرمان این جام شدند. امسال هم با ۱۵ امتیاز از مرحله گروهی صعود کردند و در مرحله یک هشتم حذف شدند. منظور از میراث این نتایج است.

در لیگ برتر هم آن ها در سال ۲۰۱۳ قهرمان شدند و بهترین رتبه آن ها چهارم است. من به هواداران احترام می گذارم و می دانم خیلی از آن ها از حذف ما ناامید شدند اما خیلی از آن ها همچنین می دانند که من چه تیمی را تحویل گرفتم و چه پروسه ای باید طی شود. زمانی که به رئال مادرید رفتم تنها رونالدو، آلونسو و کاسیاس سابقه بازی در مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان را داشتند. منظور از میراث این است. بدترین رتبه منچسترسیتی در هفت سال اخیر چهارمی است. آن ها در این مدت دو بار قهرمان انگلیس شدند. این میراث است. بازیکنانی چون دی بروین، اوتامندی، آگوئرو، سیلوا، استرلینگ و فرناندینیو میراث هستند. می دانید چه تعداد از بازیکنان منچستریونایتد در دو سال اخیر از تیم رفتند و الان کجا بازی می کنند؟ این میراث است. مربی بعدی منچستریونایتد از بازیکنانی چون لوکاکو، دخیا و ماتیچ استفاده خواهد کرد. او بازیکنانی با ذهنیت و کیفیتی متفاوتی نسبت به آنچه در اختیار من گذاشته شد خواهد داشت.

من با سران باشگاه تفاهم کامل دارم و هم عقیده هستیم. ما دقیقا می دانیم چه کارهایی باید انجام دهیم و چه سرمایه گذاری هایی باید بکنیم. من می توانستیم در لیگی که حتی قبل از شروعش تیم قهرمان مشخص است باشم اما تصمیم گرفتم به یونایتد بیایم تا چالش جدیدی را تجربه کنم. من اینجا باقی خواهم ماند و قرار نیست ذهنیتم را تغییر دهم. چون چند نفر مرا هو کردند قرار نیست فرار کنم و یا به گوشه ای بروم و گریه کنم. من به هواداران احترام می گذارم و از مسئولیت هایم فرار نمی کنم.

در ۲۰ سالگی در فوتبال هیچ کسی نبودم. حالا در ۵۵ سالگی توانستم به خاطر استعدادم، ذهنیتم و تلاشم به این جایگاه برسم. می دانم عده ای برای سال ها از اینکه من همیشه پیروز می شدم ناراحت می شدند و حالا که ۱۰ ماه است جام نبردم آن ها می توانند خوشحالی کنند. آخرین جامم را ۱۰ ماه پیش فتح کردم. یاد گرفتم که از شادی دیگران خوشحال شوم حتی اگر آن ها دشمنم باشند. فرد خوش شانسی هستم و از خودم بسیار راضی هستم.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news