امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۰:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برای کاهش وزن در سال جدید هدف گذاری کنید

یکی دیگر از مزایای دنبال کردن ورزش این است که متوجه می‌شوید چه مقدار کالری سوزانده‌اید و می‌توانید آن را با برنامه غذایی‌تان تنظیم کنید.

به گزارش بصیرنیوز،می‌دانید بدتر از نرسیدن به یک هدف چیست؟ این است که برای خود هدف گذاری کنید و به خاطر عدم تمرکز روی روند کار، نتوانید به اهدافتان برسید، چون تلاش کردن را متوقف کردید. به نقل از کرمانی اجازه ندهید یک چیز بسیار احمقانه و قابل تصحیح، باعث نرسیدنتان به هدف شود.

 

برای کاهش وزن در سال جدید هدف گذاری کنید

 

کاهش وزن از آنچه فکرش را می‌کنید، با اهمیت‌تر است، چون مستقیما روی سلامت تاثیر دارد. اضافه وزن می‌تواند مشکلات بسیاری را از جمله دیابت و بیماری‌های قلبی برای سلامتتان به همراه بیاورد. سلامت مستقیما روی همه کار‌هایی که در زندگی انجام می‌دهید تاثیر دارد. ابتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت و بیماری‌های قلبی می‌تواند منجر به از دست دادن چیز‌هایی شود که دوست دارید مانند بازی کردن با فرزندتان، رفتن به گردش و خیلی چیز‌های دیگر.

من می‌دانم اگر نمی‌توانستم چنین کار‌هایی را انجام دهم، نسبت به امروز رضایتم از زندگی بسیار کمتر بود. به عنوان کسی که توانسته وزن خود را تغییر دهد، همیشه روی اهدافم متمرکز بودم. باشگاه می‌رفتم و به صورت مرتب غذا‌های سالم می‌خوردم. به همین خاطر امروز از هر زمان دیگری شادتر هستم.

اجازه ندهید زندگی تمرکزتان را از روی اهداف کاهش وزنتان منحرف کند و تاثیر منفی بگذارد. به جای تحت تاثیر قرار گرفتن، اهداف کاهش وزنتان را یکی پس از دیگری بدست بیاورید و نشان دهید رئیس کیست. به تمام کسانی که در موفقیتتان شک داشتند نشان دهید اشتباه می‌کردند و به شادترین ورژن خودتان تبدیل شوید. اما در ادامه می‌خواهم به شما بگویم چگونه می‌توانید روی اهداف خود متمرکز بمانید.

پیشرفتتان را دنبال کنید

دنبال کردن روند پیش رفت، شاید یکی از مهم‌ترین کار‌هایی باشد که می‌توانید برای متمرکز ماندن روی روند کاهش وزنتان انجام دهید. برای پیگیری مقدار پیشرفت خود، می‌توانید خلاقیت زیادی به خرج دهید، اما ممکن است بیشتر ما میل داشته باشیم این کار را با عکس گرفتن انجام دهیم.

وقتی به عکس‌های قدیمی که از خودم گرفتم نگاه می‌کنم، خنده ام می‌گیرد. در آن عکس‌های زنی را می‌بینم که از بدنش راضی نیست. دلیل خنده ام این است که به حال حاضر نگاه می‌کنم و می‌بینم که چقدر پیش رفته ام. وقتی به عکس‌هایی که تازگی از خود گرفته ام نگاه می‌کنم، زنی را می‌بینم که کمتر چربی دارد، عضلاتش بیشتر شده و از بدنش خیلی راضی‌تر است.

نگاه کردن به تفاوت بین عکس‌های قدیم و جدید، باعث انگیزه فوق العاده‌ای می‌شود. این کار کمکتان می‌کند به یاد بیاورید چه مسیری را آمده اید و تلاش هایتان نتیجه بخش بوده، بنابراین دوباره این تلاش‌ها را ادامه می‌دهید تا بهتر و بهتر شوید.

قرار دادن اهداف

هدف گذاری برای خود، یکی از بهترین موارد انگیزه بخش است. می‌توانید به قرار دادن اهدافی فکر کنید که می‌دانید به آن‌ها خواهید رسید (تا اعتماد بنفستان تقویت شود). اما بیشتر آن‌ها باید طوری باشند که واقعا چالش برانگیزند (تا وقتی به آن‌ها می‌رسید بیشتر به خود افتخار کنید). این اهداف را جایی یادداشت کنید تا محسوس شوند، زمانی که به آن‌ها دست یافتید، می‌توانید لیست را چک کنید و جلوی آنچه بدست آورده اید تیک بزنید. وقتی چنین لیستی را چک می‌کنید و می‌بینید به برخی از اهداف رسیده اید احساس قدرت می‌کنید.

من خودم دوست دارم این اهداف را روی یک کاغذ بنویسم و هرجا می‌روم همراه خودم ببرم، مثلا آن‌ها را درون کیف پولم می‌گذارم. با این کار پیوسته به یاد اهدافم خواهم افتاد و در نتیجه تلاشم را ادامه می‌دهم تا به آن‌ها برسم.

وقتی به باشگاه می‌روم، قبل از اینکه حتی هدفونم را بگذارم و شروع به ورزش کنم، آن کاغذ را بیرون می‌آورم و اهدافی که برای ورزش قرار داده ام را می‌خوانم. این کار کمک می‌کند سخت‌تر تلاش کنم.

وقتی به خرید می‌روم و زمانی که می‌خواهم غذا بخورم نیز، دقیقا همین کار را تکرار می‌کنم. قبل از رفتن به فروشگاه، اهدافی که درباره مواد مغذی دارم را می‌خوانم. این کار کمک می‌کند مواد غذایی را بخرم که در رسیدن به هدفم کمک می‌کنند. وقتی برای غذا خوردن بیرون می‌روم نیز، این اهداف را می‌خوانم، چون باعث می‌شوند چیزی را سفارش دهم که از اهدافم دورم نکند.

روی سلامتتان تمرکز کنید، نه ترازو

افراد معمولا در مسیر کاهش وزن خود روی اعداد ترازو تمرکز می‌کنند. این کار نه تنها روشی غلط برای دنبال کردن پیشرفت است، بلکه پیشرفت را کند نیز می‌کند. همینطور که به ورزش کردن ادامه می‌دهید، ساخت و افزایش عضلات نیز ادامه پیدا می‌کند. از آنجا که عضله سنگین است، اضافه کردن آن می‌تواند باعث افزایش وزن شود.

این نوع افزایش وزن بسیار خوب است، چون به تناسب اندامتان کمک می‌کند. اگر عضله به دست بیاورید چربی از دست خواهید داد که باعث می‌شود احساس و ظاهری بهتر داشته باشید. ترازو راهی برای اندازه گیری وزن، نه سلامت است، بنابراین نباید زیاد به آن توجه کنید به جای یک سری اعداد روی ترازو ببینید چه حسی دارید. اگر سبک تر، پر انرژی‌تر و شادتر از گذشته اید راه را درست آمده اید.

ورزش خود را دنبال کنید

دنبال کردن ورزشی که انجام می‌دهید مهم است – در یک دفترچه یادداشتش کنید یا در یک برنامه روی گوشی تان این کار را بکنید. مهم نیست چگونه دنبالش می‌کنید، چیزی که اهمیت دارد دنبال کردن است.

انجام این کار نه تنها باعث می‌شود دستاورد‌های خود را تشخیص دهید، بلکه متوجه ضعف‌ها نیز می‌شوید؛ بنابراین می‌توانید اهداف خود را روی بهبود بخشیدن به ضعف‌ها متمرکز کنید. برای من هم موفقیت‌ها با ارزش هستند هم ضعف‌ها. وقتی به موفقیت هایم نگاه می‌کنم هیجان زده می‌شوم و به خود افتخار می‌کنم. این کار کمک می‌کند در طول تمام تمرینات، تلاشم را بیشتر کنم. وقتی به نقاط ضعفم نگاه می‌کنم (شاید نتوانم ۵ کیلومتر بدوم و یا نتوانم ست آخر جلو بازو هالتر را انجام دهم) و گاهی ابتدا عصبانی می‌شوم.

عصبانی می‌شوم که چرا کمی بیشتر به خودم فشار نیاوردم. سپس متوجه می‌شوم عصبانیت هیچ کمکی به من و مسیر کاهش وزنم نمی‌کند. پس آن خشم را تبدیل به انگیزه می‌کنم و از آن در طول ورزش بعدیم استفاده می‌کنم و همینطور بعدی و بعدی. قبل از اینکه متوجه شوم نه تنها آن پنج کیلومتر را دویده ام، بلکه بیشتر از آن نیز پیش رفته‌ام.

یکی دیگر از مزایای دنبال کردن ورزش این است که متوجه می‌شوید چه مقدار کالری سوزانده‌اید و می‌توانید آن را با برنامه غذایی‌تان تنظیم کنید. این کار باز هم تمرکزتان را روی رسیدن به آن هدف نهایی بیشتر می‌کند. نباید خود را از غذا‌هایی که بدنتان به آن‌ها نیاز دارد محروم کنید. فقط مطمئن شوید کالری‌هایی که دریافت می‌کنید، از نوع سالم باشند

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news