امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۰:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تخصیص ارز مبادله‌ای به فش فشه و ترقه قاچاق!

وارد کننده متخلف از کارت بازرگانی یکبار مصرف، بدون اخذ مجوز وزارت دفاع از ارز مبادله‌ای ۳۶۵۰ تومانی برای واردات ترقه و فشفشه احتمالا برای توزیع مراسم چهارشنبه اخر سال استفاده کرده بود.

به گزارش بصیرنیوز، در حالی که در ماه‌های اخیر افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت ارز را شاهد بوده ایم، تخصیص ارز مبادله‌ای به برخی کالا‌ها ابهاماتی را ایجاد کرده است.

بررسی اظهارنامه زیر که مربوط به بهمن ماه امسال است نشان میدهد برای واردات لوازم جشن و شادی و فش فشه ارز مبادله‌ای تخصیص یافته است.

تخصیص ارز مبادله‌ای به کالا‌هایی که واردات آن‌ها ضرورتی ندارد، در شرایط تنگنای ارزی فعلی یکی از ابهاماتی است که باید دستگاه‌های مربوط به آن پاسخ دهند.

چندی پیش نیز گمرک ایران از توقیف ۱۶ تن لوازم آتش بازی غیر قانونی در گمرک شهید رجایی خبر داده بود. بر این اساس جزییات کالای اظهاری با کالای محتوی کانتینر تقاوت داشته است.

واردات لوازم آتش بازی مشمول اخذ مجوز وزارت دفاع است، اما برابر آنچه که در اظهارنامه آمده است صاحب کالا به دنبال دور زدن قانون و عدم ارائه مجوز بوده است. گفتنی است کارت بازرگانی استفاده شده برای اظهار این کالا نیز از نوع اجاره‌ای بوده است. این محموله شامل بیش از ۱۰۰ هزار عدد فشفشه با ترکیب نیتروگلیسیرین بوده است.

این کالا در مسیر قرمز قرار داشته، اما در درب خروج گمرک توقیف شده است. در واقع وارد کننده متخلف از کارت بازرگانی یکبار مصرف، بدون اخذ مجوز وزارت دفاع از ارز مبادله‌ای ۳۶۵۰ تومانی برای واردات ترقه و فشفشه احتمالا برای توزیع مراسم چهارشنبه اخر سال استفاده کرده بود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news