امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۱:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اتحادیه اروپا جام جهانی روسیه را تحریم می‌کند؟

مرکل اعلام کرد اتحادیه اروپا قرار است هفته آینده نشست خود را در سطح سران برگزار کند و در نظر ندارد موضوع تحریم جام جهانی فوتبال را در روسیه مطرح کند.

به گزارش بصیرنیوز،صدر اعظم آلمان اعلام کرد تحریم جام جهانی فوتبال در روسیه در دستور کار اتحادیه اروپا قرار ندارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مرکل اعلام کرد اتحادیه اروپا قرار است هفته آینده نشست خود را در سطح سران برگزار کند و در نظر ندارد موضوع تحریم جام جهانی فوتبال را در روسیه مطرح کند.

در پی اعلام حمایت آلمان از دولت انگلیس که تصمیم گرفته است هیچ هیئت دیپلماتیک و سلطنتی به مسابقات جام جهانی نفرستد، مرکل در پاسخ به پرسشی در این باره گفت: «ما درباره موضوع مسمومیت سرگئی اسکریپال، در نشست شورای اتحادیه اروپا بحث خواهیم کرد. فعلا موضوع تحریم جام جهانی فوتبال روسیه در دستور کار اتحادیه اروپا قرار ندارد.»

صدر اعظم آلمان تاکید کرد ابتدا باید ماهیت این جنایت روشن شود. تصمیم دولت انگلیس که در نظر دارد ماده سمی استفاده شده در مسمومیت جاسوس پیشین روس را در اختیار سازمان منع سلاح‌های شیمیایی قرار دهد، اقدام مثبتی است.

مرکل افزود «من تنها می‌توانم ابراز امیدواری کنم که روسیه برای روشن شدن این جنایت همکاری کند.» مرکل با اشاره به بیانیه قاطع مشترک لندن، برلین، پاریس و واشنگتن گفت: «ما روز گذشته آشکارا اعلام کردیم سر نخ‌ها با احتمال زیاد متوجه روسیه است.»

مسکو مسمومیت سرگئی اسکریپال و دختر او به دست روسیه را رد کرده و اطمینان داده است هرگز عامل اعصابی که در مسمومیت اسکریپال به کار رفته، تولید نکرده است. روسیه در همین راستا وجود برنامه‌ای مخفی در زمان اتحاد جماهیر شوروی سابق برای تولید این سلاح شیمیایی رد کرد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news