امروز : پنج شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۱۶ - ۱۰:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

روایت ظریف از باج خواهی دیگر ترامپ از عربستان بر سر سوریه

وزیر خارجه کشورمان در توئیتی به روایت باج خواهی دوباره رئیس جمهور آمریکا از عربستان سعودی بر سر سوریه پرداخت.

به گزارش بصیرنیوز، محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیتی که روایت‌گر باج‌خواهی دیگر ترامپ از عربستان بر سر سوریه است نوشت: “دوشیدن” کماکان و بی کم و کاست ادامه دارد. امروز به قطعیت رسید که ترامپ از حامیان مالی داعش ۴ میلیارد دلار دیگر می‌خواهد تا نیروهای ناخوانده ایالات متحده را در سوریه نگه دارد؛ در واقع هر کاری می کنند تا موفقیت بدست آمده علیه افراط گرایان را معکوس کرده و وحدت ملی سوریه را تضعیف نمایند.

رئیس جمهور آمریکا چندی پیش خواستار خروج نیروهای کشورش از سوریه شده بود و گفته بود که اگر عربستان مایل است تا نیروهای آمریکایی در سوریه بمانند هزینه آن را پرداخت نماید.

دونالد ترامپ پیشنهاد داد که عربستان سعودی هزینه ماندن نیروهای آمریکایی در سوریه را بپردازد. او گفت: «ریاض به تصمیم ما در این‌باره بسیار اهتمام می‌ورزد. گفتم، خب، همان‌طور که می‌دانید، اگر شما می‌خواهیم ما بمانیم پس بایستی این هزینه را پرداخت کنید.»

«محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی چند روز پس از اعلام تصمیم دونالد ترامپ درباره خروج قریب‎الوقوع نیروهای آمریکایی از سوریه، واکنش نشان داده و گفته بود که «معتقدیم نیروهای آمریکایی بایستی حداقل برای دوره‌ای میان‌مدت بمانند.»  به ادعای ولیعهد سعودی، ماندن نیروهای آمریکایی در سوریه «آخرین تلاش برای جلوگیری از تداوم گسترش نفوذ ایران است.»

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1