امروز : یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۲:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس اداره گردشگری فریدونکنار خبر داد

بازدید حدود ۷۰۰ هزار گردشگر نوروزی از فریدونکنار

رئیس اداره گردشگری فریدونکنار از بازدید حدود ۷۰۰ هزار گردشگر نوروزی از این شهرستان خبر داد.

به گزارش بصیرنیوز، قربان کریمی‌نسب رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فریدونکنار در گفت‌وگو با بصیرنیوز اظهار کرد: از ۲۷ اسفند تا ۱۷ فروردین ماه تعداد اقامت کنندگان در این شهرستان ۶۸۹ هزار و ۳۹۲ نفر بوده است.

وی از افزایش ۱۰ درصدی گردشگر در فریدونکنار نسبت به سال‌های قبل خبر داد و خاطرنشان کرد: تعداد ۷۲۵ هزار و ۵۵۰ نفر از جاذبه‌های گردشگری، سواحل، تالاب‌ها و روستاهای این شهرستان بازدید داشته‌اند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فریدونکنار تصریح کرد: در مدارس این شهرستان ۶ هزار و ۱۹۲ نفر فرهنگی اسکان پیدا کردند و میزان اقامت در اقامتگاه‌های موقت مانند کمپ‌ها و چادرهای مسافرتی ۳۵ هزار و ۲۲۰ نفر بوده است.

کریمی‌نسب یادآور شد: از آغاز طرح نوروزی ۲۲۳ مورد بازدید نظارتی از مراکز تاسیسات گردشگری صورت گرفته است که در طی این بازدیدها ۱۲ مورد تذکر داده شد و یک آشپزخانه پلمپ شد و همچنین چهار واحد مورد تشویق قرار گرفتند.

وی افزود: در این طرح ۱۰ هزار و ۸۵۰ بروشور و راهنمای گردشگری توسط شهرداری و ستاد نوروزی در کمپ هلال احمر، قرارگاه نوروزی انتظامی و مراکز گردشگری بین مسافران توزیع شد.

دبیر ستاد نوروزی فریدونکنار در پایان با قدردانی از عوامل اجرایی در طرح نورزی، گفت: برگزاری جشنواره‌های نوروزی در پارک لاله و پل مرکزی شهر، برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی و سوغات در پارک لاله، برگزاری نمایشگاه کالای ایرانی و سبک زندگی از برنامه‌های اجرا  شده در طرح نوروزی فریدونکنار بوده است.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1