امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۱۲:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس مطرح کرد

هزینه کاشت و برداشت برنج با قیمت فروش تناسب ندارد

نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی گفت: هزینه کاشت و برداشت برنج با قیمت فروش همخوانی ندارد.

به گزارش بصیرنیوز، ولی‌الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در آئین رونمایی از نشان ملی جغرافیایی برنج فریدونکنار که شب شنبه در مجتمع پذیرایی میزبان بابلسر برگزار شد اظهار کرد: هوای بسیار پاک فریدونکنار که از سه نقطه پاک جهان است یکی از دلایل مرغوبیت برنج فریدونکنار است.

وی خاطرنشان کرد: جلگه بسیار حاصل‌خیز و آبی که از سلسله جبال البرز و رشته کوه های دماوند و همچنین کشاورزان ماهر از از دیگر عوامل مرغوبیت برنج هستند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تاجران متدین فریدونکنار دست‌رنج کشاورزان را به خوبی تحویل می‌گیرند و به سراسر کشور ارسال می‌کنند که همین امر موجب معرفی برنج فریدونکنار به عنوان برنج مرغوب شده است.

نانواکناری با اشاره به تهدیدات موجود در سر راه برنج فریدونکنار گفت: ورود برنج‌های خارجی یکی از مشکلات بر سر راه کشاورزان است که موجب کاهش قیمت و عدم خرید می‌شود که البته استاندار مازندران با همکاری دو استاندار دیگر استان‌های شمالی با ارسال نامه‌ای به هیات دولت خواستار جلوگیری و ممنوعیت از واردات برنج خارجی در زمان فصل برداشت و فروش شدند.

وی خواستار جلوگیری استاندار مازندران از عرضه برنج وارداتی در غیر عرضه برنج محلی به این استان شد و افزود: برخی افراد با سوءاستفاده از نام برنج فریدونکنار موجب خدشه‌دار شدن این برنج می‌شوند که لازم است مسئولان استانی از این اقدامات جلوگیری به‌عمل آورند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حاصل زحمت کشاورزان با قیمت کنونی برنج همخوانی ندارد و هزینه‌ای که کشاورزان برای کاشت و نگهداری آن متحمل می شوند به صرفه نیست که این امر هم باید از سوی مسئولان تلاش شود تا قیمت‌گذاری صحیح اعمال شود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news