امروز : جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۲۶ - ۱۲:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیر امور منابع آب فریدونکنار خبر داد

وجود حدود ۳ هزار حلقه چاه غیرمجاز در فریدونکنار

مدیر امور منابع آب بابل، بابلسر و فریدونکنار از وجود نزدیک به ۳ هزار حلقه چاه غیرمجاز در فریدونکنار خبر داد.

به گزارش بصیرنیوز، علی حبیب‌زاده مدیر امور منابع آب بابل، بابلسر و فریدونکنار در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: فریدونکنار دارای اراضی کشاورزی به مساحت ۶ هزار هکتار است که آب مورد مصرف آن‌ها از منابع آب‌های سطحی و همچنین ۲۰ درصد از منابع آب‌های زیرزمینی تامین می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در فریدونکنار ۳ هزار و ۵۴۱ حلقه چاه وجود دارد که به تعداد ۶۹۵ حلقه دارای پروانه و ۲ هزار و ۸۴۶ حلقه غیرمجاز و فاقد پروانه هستند که بر اساس مجوز صادر شده از وزارت نیرو موضوع تعیین تکلیف چاه‌های فاقد پروانه در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر امور منابع آب بابل، بابلسر و فریدونکنار با اشاره به اینکه آب‌بندان نقش مهمی در تامین آب کشاورزی دارند، تصریح کرد: ۴۴ آب بندان در فریدونکنار وجود دارد که مساحت ۶۰۰ هکتاری را در برمی‌گیرند که می‌توانند در زمینه‌های گردشگری و تفریحی بسیار موثر باشند.

حبیب‌زاده درخصوص وضعیت آب شرب برای فریدونکنار گفت: برای کسری آب شهرهای گروه‌های الف قرار است از طریق سد البرز که  به صورت سالانه ۳۰ میلیون متر مکعب برآورد شده تامین شود؛ در حال حاضر ۹۰ درصد از عملیات اجرایی لوله گذاری از سد البرز تا میدان امام حسین (ع) بابلسر انجام شده و درصورتی که بتوانیم آب بابلسر را توسط سد البرز تامین کنیم، کسری آب شرب فریدونکنار از طریق آبرسانی آمل برطرف می شود.

وی یادآور شد: طرح ساماندهی مسیر رودخانه ولیکرود در محدوده پل میلاد و اصلاح مسیر خیابان ولیصر در حال پیگیری و انجام است.

مدیر امور منابع آب بابل، بابلسر و فریدونکنار با اشاره به پروژه های در حال انجام، گفت: تکمیل سد لاستیکی ولیکرود با مصوبه ۳۵۰ میلیون تومان و ۵۰ میلیون تومان تخصیص با پیشرفت فیزیکی ۹۷ درصد در حال انجام است که محوطه سازی، خرید اراضی اطراف، فنس کشی و تکمیل ساختمان بهره برداری و نصب سیستم های حفاظتی این پروژه مانده است.

حبیب زاده ادامه داد: احداث سردهنه مشترک احمد چاله پی از دیگر طرح های امور منابع است که مجوز برش جاده برای تسهیل در گذر از رودخانه جنوبی آن دریافت شده چراکه به ناچار باید خروجی از زیر جاده تعریض شود.

وی افزود: پروژه احداث چند ایستگاه پمپاژ در آیش غرب، میان محله و لپوی شرق که به صورت مجموع ۲۹۳ میلیون تومان مصوب و ۸۲ میلیون تومان تخصیص داده شده است و امیدواریم تا پایان سال این پروژه ها به بهره برداری برسد.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1