امروز : دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۱۲/۰۶ - ۱۴:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
بصیرنیوز گزارش می‌دهد/

نواخته شدن طبل توخالی انتخابات در بابلسر و فریدونکنار

درحالی که حدود یک سال تا انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مانده تکاپوی انتخاباتی فضای شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار را پر کرده که این اتفاق در حال حاضر خوشایند مردم و مسئولان نیست.

به گزارش بصیرنیوز، انتخابات در هر سطحی یکی از مهمترین و داغترین اتفاقاتی است که سطوح مختلف جامعه را با خود درگیر می‌کند و همه تلاش می‌کنند تا سهمی از این رویداد مهم داشته باشند.

انتخابات مجلس شورای اسلامی که پس از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها نزدیکترین سطح انتخاباتی با مردم است، همیشه برای کاندیدا و رای دهندگان بسیار قابل اهمیت بوده؛ چراکه مردم برطرف شدن مشکلات شخصی و منطقه‌ای خود را در گرو این انتخاب دانسته و همچنین کاندیدای انتخاباتی با برنده شدن در این کارزار می‌توانند به یکی از مناصب مهم سیاسی و اجرایی کشور دست پیدا کنند.

یکی از حوزه های انتخابیه‌ای که انتخابات مجلس در آن بسیار حساس و مورد توجه است، شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار از استان مازندران است که دارای یک کرسی انتخاباتی در مجلس شورای اسلامی است و حساسیت گفته شده از انتخابات سال ۸۲ و اتفاقات پیرامون آن و همچنین موضوعات قومی و قبیله‌ای نشات می‌گیرد.

اما درحالی که حدود یک سال تا انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مانده تکاپوی انتخاباتی فضای شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار را پر کرده که این اتفاق در حال حاضر خوشایند مردم و مسئولان نیست.

ماجرای فعالیت‌های انتخاباتی بابلسر و فریدونکنار با یک بیانیه عدم کاندیداتوری برای انتخابات بعدی از سوی مقداد نجف نژاد نماینده چند دوره قبل این دو شهرستان به صورت رسمی آغاز و وارد رسانه ها شد و پس از آن برخی از کانال‌ها و صفحات مجازی با معرفی برخی افراد آن‌ها را به عنوان کاندیدای احتمالی معرفی کردند.

در این میان اما برخی افراد از هم‌اکنون که هنوز زمان تبلیغات انتخاباتی فرا نرسیده و حتی تنور انتخابات داغ نشده به واسطه نزدیکان رسانه‌ای که دارند در کانال‌های مجازی، خود را به عنوان کاندیدا معرفی می‌کنند تا قشر خاکستری را به سمت خود متمایل کنند که این موضوع پرسشی را در ذهن‌ها مطرح می‌کند که آیا این نوع تبلیغات تخلف انتخاباتی محسوب می‌شود یا خیر و چه گروه و یا چه کسانی باید در این موضوع ورود پیدا کنند؟

همچنین شنیده‌ها حاکی است که برخی از افرادی که احتمال ورود آن‌ها به صحنه انتخابات می‌رود دست به بداخلاقی انتخاباتی زده و اطلاعات صحیح و ناصحیح را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهند که این امری مذموم از نگاه رسانه‌ای است.

به گزارش بصیرنیوز، آنچه که این روزها در بابلسر و فریدونکنار می‌گذرد را می‌توان به حساب طبل توخالی گذاشت که صدای بی موقع آن موجب آزار همگان می‌شود چراکه هنوز زمان زیادی تا انتخابات مجلس شورای اسلامی مانده و این تحرکات بیش از آنکه نفعی برای جناح و فردی داشته باشد می‌تواند موجب زیان به مردم این دو شهرستان و نماینده فعلی که بر سرکار است باشد.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1